Carti online gratis

Creat de bee_lover, Noiembrie 08, 2009, 03:00:39 AM

« precedentul - următorul »

cosmin30

#120
in privinta cartii ati avut dreptate, nu lipsesc pagini, doar un pic inversate. imi cer scuze. in ceea ce priveste studierea gramaticii romane, nu cred ca o sa o fac. nu sunt pe un forum care trateaza gramatica limbii romane. si oricum sunt oameni cu studii asa ca dumneavoastra domnule KOSTAS, care ii invata si pe ceilalti. sper sa ii invete bine... va multumesc pentru bunavointa. va spun sincer ca nu stiam ca respectul se masoara in majuscule. cu respect...

stefanescu

Imi cer scuze ca nu am observat ca am pagini inversate. Cartea a fost legata gresit. Am gasit si eu pagini inversate si acolo unde le-am depistat am facut modificarile. Cel mai mult ma interesat sa nu stric cartea. Foile sunt ingalbenite de vreme si foarte fragile. Inchipuitiva un ziar care a stat ani de zile in soare. Pentru mine a fost o surpriza ca am intrat in posesia cartii. Ieri am dat cartea inapoi proprietarului cu mii de multumiri. Eu am o rugaminte pe aceasta cale pentru cei care scaneaza carti. Incercati sa le scanati cit mai bine. O carte scanata gen ,,varza" este mai greu de citit sau de scos la o imprimanta. Incercati sa scanati macar cum am scanat eu cartile puse de mine (de nota 7 zic eu), iti ia mai mult timp dar si satisfactia mai mare. Va doresc lectura placuta si numai bine.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

pharaonu75

#122
Citat din: stefanescu din Martie 15, 2011, 08:04:33 AM
Imi cer scuze ca nu am observat ca am pagini inversate. Cartea a fost legata gresit. Am gasit si eu pagini inversate si acolo unde le-am depistat am facut modificarile. Cel mai mult ma interesat sa nu stric cartea. Foile sunt ingalbenite de vreme si foarte fragile. Inchipuitiva un ziar care a stat ani de zile in soare. Pentru mine a fost o surpriza ca am intrat in posesia cartii. Ieri am dat cartea inapoi proprietarului cu mii de multumiri. Eu am o rugaminte pe aceasta cale pentru cei care scaneaza carti. Incercati sa le scanati cit mai bine. O carte scanata gen ,,varza" este mai greu de citit sau de scos la o imprimanta. Incercati sa scanati macar cum am scanat eu cartile puse de mine (de nota 7 zic eu), iti ia mai mult timp dar si satisfactia mai mare. Va doresc lectura placuta si numai bine.

Domnul Stefanescu a facut o treaba minunata si nu are pentru ce sa isi ceara scuze!
Vina este a mea, pentru ca in momentul in care am facut documentul PDF nu l-am luat la mana, pagina cu pagina, pentru a vedea daca au fost scanate in ordinea normala!
Am primit documentul pe bucati, cate 150 - 200 de pagini, le-am verificat sumar, am scos cate ceva, dupa care le-am lipit! Nu am verificat atent daca in cadrul fiecarei bucati sunt paginile asezate cronologic!
Asadar este de vina ala care a facut treaba finala (adica eu) si nu cel care a dus greul muncii (adica domnul Stefanescu)!

Cat despre care este mai tare in gramatica, eu cred ca ar trebui sa luati o pauza... sa-i multumiti domnului Stefanescu... si sa ingropati securea razboiului!
Dar daca tot vreti o confruntare, pentru ca suntem pe topicul de carti on-line, propun sa va intreceti in a aduce materiale in format electronic aici, pentru biblioteca!
Sa vedem atunci care este cel mai cel...
Kostas a facut un prim pas cu rearanjarea paginilor! Ii multumesc!
Are deja 1/2 de punct! :zzz:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Am sters eu cat de cat ceea ce era off-topic!

Pentru Kostas si Cosmin30:
Eu sunt de parere ca ar trebui sa va intalniti la o  :beer: si un gratar si sa va impacati... doar sunteti vecini de judet!

:stop_the_war:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cosmin30

Citat din: pharaonu75 din Martie 15, 2011, 11:01:38 AM
Domnul Stefanescu a facut o treaba minunata si nu are pentru ce sa isi ceara scuze!
Vina este a mea, pentru ca in momentul in care am facut documentul PDF nu l-am luat la mana, pagina cu pagina, pentru a vedea daca au fost scanate in ordinea normala!
Am primit documentul pe bucati, cate 150 - 200 de pagini, le-am verificat sumar, am scos cate ceva, dupa care le-am lipit! Nu am verificat atent daca in cadrul fiecarei bucati sunt paginile asezate cronologic!
Asadar este de vina ala care a facut treaba finala (adica eu) si nu cel care a dus greul muncii (adica domnul Stefanescu)!

Cat despre care este mai tare in gramatica, eu cred ca ar trebui sa luati o pauza... sa-i multumiti domnului Stefanescu... si sa ingropati securea razboiului!
Dar daca tot vreti o confruntare, pentru ca suntem pe topicul de carti on-line, propun sa va intreceti in a aduce materiale in format electronic aici, pentru biblioteca!
Sa vedem atunci care este cel mai cel...
Kostas a facut un prim pas cu rearanjarea paginilor! Ii multumesc!
Are deja 1/2 de punct! :zzz:
aveti dreptate domnule fharaonu75. am intrat pe acest forum pentru a invata lucruri interesante despre albine. imi cer scuze atat domnului Kostas, cat si celorlalti utilizatori care au trebuit sa ne suporte.
in legatura cu cartea, tot respectul pentru munca depusa... singurul vinovat sunt eu pentru ca nu am studiat cu atentie tot materialul.
P.S. ii multumesc domnului Kostas pentru varianta rearanjata...

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: stefanescu din Martie 15, 2011, 08:04:33 AM
Imi cer scuze ca nu am observat ca am pagini inversate. Cartea a fost legata gresit. Am gasit si eu pagini inversate si acolo unde le-am depistat am facut modificarile. Cel mai mult ma interesat sa nu stric cartea. Foile sunt ingalbenite de vreme si foarte fragile. Inchipuitiva un ziar care a stat ani de zile in soare. Pentru mine a fost o surpriza ca am intrat in posesia cartii. Ieri am dat cartea inapoi proprietarului cu mii de multumiri. Eu am o rugaminte pe aceasta cale pentru cei care scaneaza carti. Incercati sa le scanati cit mai bine. O carte scanata gen ,,varza" este mai greu de citit sau de scos la o imprimanta. Incercati sa scanati macar cum am scanat eu cartile puse de mine (de nota 7 zic eu), iti ia mai mult timp dar si satisfactia mai mare. Va doresc lectura placuta si numai bine.
=D>
sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa-ti tina obiceiul bun si util, pentru noi incepatorii

respect
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

stefanescu

Florine poate reusesc sa vin la tirg la Galati si poate ne intilnim.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

albine

jos palaria pentru domnul stefanescu
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

stefanescu

@albine
Imi pare rau ca nu am avut timp sa ne intalnim la tirg. Poate la anu sau mai devreme cine stie....
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

albine

#129
Domnule Stefanescu propun pentru pentru activitatea prestata acordarea unui stimulent .Eu caut aceasta carte de aproximativ 23 ani.Mentionez cartea a fost tiparita in Barlad atelierele fratii Chiriac eu nu am intrat in posesia ei pana acum.Cu stima Albine.Rog acordarea unui stimulent din partea administratorului bee_lover creatorul acestui forum ,propun validare democratica.Eu sunt pentru acordarea unui stimulent votez pentru.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

pharaonu75

La Bibliografie gasiti si carti/reviste despre tamplarie, iar mai nou si despre pomicultura!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jexy

am incercat de multe ori sa accesez cartile din biblioteca si niciodata nu am reusit, poate nu ma pricep eu destul de bine , poate cineva sa ma indrume? respect

pharaonu75

Este Bibliografie! Aveti PM!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

delorin I

Din pacate linkurile vechi nu mai corespund.... :yahoo_cry:

mihai.vr

Citat din: pharaonu75 din Septembrie 25, 2010, 10:45:54 PM
Inca ceva interesant!

Manualul apicultorului incepator si profesionist   - 256.pdf - 195.4 Mb

Mersi mult pentru cartea asta. Am cautat-o in mai multe locuri, pana sa o gasesc aici. Mersi mult.