APICULTORII DIN SLOBOZIA SUNA ADUNAREA !!!!

Creat de stefy.costea, Decembrie 12, 2014, 09:13:32 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: MirceaCalin din Noiembrie 11, 2016, 01:28:50 PM
Se poate observa o voioşie molipsitoare !!!
=))

Exista si voiosie dar se afla pe interior in suflet . :)

RazvanTi

mah.... daca ati fi fost un pic mai atenti ati fi vazut ca in spatele camerei este un calculator cu videoproiector conectat permanent la internet (nu fac misto. se vede asta in pozele de la intalnirea precedenta).
desi unii par ca-s cascati :razz: toti erau atenti deoarece se citea si discuta despre masura 6.3
noi ne intalnim sa discutam lucruri serioase nu sa stam la mici si bere.
berea o bem DUPA intalnire daca avem timp sau chef.
kovule in loc sa comentezi ar trebui sa ne "calci" din cand in cand. sau cumva e prea comod in fata monitorului?!?!? :qp:
capisci?!?!?!
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

stefy.costea

#107
 Dragi prieteni apicultori ialomiteni, calaraseni, braileni, Joi 23. Nov 2016 incepand cu orele 17,30 va asteptam ca de obicei la CNMV Slobozia cu prilejul intalnirilor saptamanale.
Tematica propusa:
- combaterea infestarii cu varooza a familiilor de albine;
- bilantul activitatii apicole pe anul 2016;
- accesarea  PNA 2017 pas cu pas;
- accesarea submăsurii 6.3 - Sprijin pentru dezvoltarea fermelor apicole mici ;
- bilantul vizitei delegatiei apicultorilor din Republica Moldova in stupinele din Ialomita;
- pregatirea deplasarii apicultorilor slobozeni in stupinele prietenilor din Bulgaria ce va avea loc in luna decembrie;
- pregatirea simpozionului " Selectia si ameliorarea familiei de albine in Romania" ce va fi sustinut de dl. lector Bratu Cristian in data de 03.12.2016, la CNMV Slobozia;
- diverse;
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

stefy.costea

Astazi am avut deosebita placere de a fi gazda unui numar de 14 apicultori din Republica Moldova. Am vizitat cateva stupine din zona municipiului Slobozia, Centrul de preluare si procesare a mierii a Cooperativei Agricole "Casa Mierii Ialomita". Maine apicultorii din Moldova se vor deplasa in zona Alexandriei. Maine seara incepand cu ora 17,00Cei ce vor sa afle cum este sa administrezi stupine cu 1500 de familii de albine sunt bineveniti, pentru a impartasi din experienta prietenilo nostri moldoveni.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

tinumaftei

Citat din: stefy.costea din Noiembrie 23, 2016, 10:17:03 PM
Astazi am avut deosebita placere de a fi gazda unui numar de 14 apicultori din Republica Moldova. Am vizitat cateva stupine din zona municipiului Slobozia, Centrul de preluare si procesare a mierii a Cooperativei Agricole "Casa Mierii Ialomita". Maine apicultorii din Moldova se vor deplasa in zona Alexandriei. Maine seara incepand cu ora 17,00Cei ce vor sa afle cum este sa administrezi stupine cu 1500 de familii de albine sunt bineveniti, pentru a impartasi din experienta prietenilo nostri moldoveni.
Daca imi spuneti adresa exacta as vrea sa trec si eu.

stefy.costea

Colegiul National Mihai Viteazul, bd-ul M basarab, (fostul liceu de mate fizica), in zona Feroviarul langa Gara. tel.0722206827
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

pharaonu75

Citat din: tinumaftei din Noiembrie 24, 2016, 12:10:34 AM
Daca imi spuneti adresa exacta as vrea sa trec si eu.

Mi-a facut o reala placere sa te avem printre noi si te mai asteptam si alta data.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube