Florin Staicu

Creat de Florin94, Decembrie 10, 2014, 02:21:20 PM

« precedentul - următorul »

Florin94

Asa arata stupii mei la ora actuala 5-6-7 rame cate 30% din fiecare ,cam pisici dar pentru anul acesta in toamna sper sa mai perseverez 

Florin94

#31
Astazi ,o zi frumoasa am profitat de timp si am stimulat putin.Fetele ma asteapta cu drag de fiecare data,au invatat ce se va intampla cand deschid podisorul

andrei_georgian

Ce frumos stau aliniate ca la armata... :rotfl: sa vezi tu cand din pisici ajung ditamai pisoii... SPOR  :hi:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

Florin94

Citat din: andrei_georgian din Martie 12, 2015, 06:16:17 PM
Ce frumos stau aliniate ca la armata... :rotfl: sa vezi tu cand din pisici ajung ditamai pisoii... SPOR  :hi:
Multumesc ,ii fac eu " incet si sigur " acum vedem ce ne ofera si natura anul acesta poate v-a fi mai generoasa ,numai bine  :hi:

dan sebastian

Pt perioada asta ii ai dezvoltati. Mai e 1 luna pana-n rapita. Continua sa-i dezvolti cand vremea iti permite.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Florin94

Astazi dupa scoala am mai vopsit niste capace , i.am echipat cu manere ,coltare ,picioarele inca nu le am .

Florin94

Si restul care asteapta acelasi tratament :-))

Vyktor

Bravo =D>
Foarte frumos. Ce tip de vopsea ai folosit?

Florin94

Citat din: Vyktor din Aprilie 02, 2015, 07:45:22 PM
Bravo =D>
Foarte frumos. Ce tip de vopsea ai folosit?
pe baza de apa

Vyktor

#39
Bine, bine, mi am inchipuit ca pe baza de apa.......firma?

Florin94

Citat din: Vyktor din Aprilie 02, 2015, 08:00:43 PM
Bine, bine, mi am inchipuit ca pe baza de apa.......firma?
Am folosit kober si oskar

Cipi

Foarte frumoase lazile si destul de bine lucrate. Cine ti le-a facut?

Florin94

Citat din: Cipi din Aprilie 02, 2015, 11:34:44 PM
Foarte frumoase lazile si destul de bine lucrate. Cine ti le-a facut?
Lazile initial sunt cu fundul detasabil , dar am ajuns la concluzia ca la modeul meu de lucru si numarul de stupi nu ma ajuta deloc si exista riscul sa se deterioreze mai repede fundul , apa intra peste tot asa ca le-am lipit cu aracet foarte bun  prinse in suruburi definitiv . Lazile au fost facute de un tamplar care face unelte apicole .

dan sebastian

Eu am folosit niste tablite de 5/4 cm prinse in 3 holsuruburi, 2 de fund si unul de corp. Sunt utile primavara la curatat.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Florin94

O rapita foarte frumoasa , si buna