FAROSTUP V6, FAROSTUP V10, FAROSTUP AIR - stupi din poliuretan

Creat de faroger, Noiembrie 27, 2014, 07:53:14 AM

« precedentul - următorul »

Cipi

Citat din: davcosti din Decembrie 06, 2014, 09:15:51 AM
LA MULȚI ANI!
Stupul de Poliuretan=Teapa! L-am testat si acum sta în magazie, ca Rebut, Rezerva!
Sa va spun unele motive care-l face nerentabil:
1-Foarte scump.
2-Hranitorul este Defect, are o fanta de câtiva mm. în plus, se vede si-n poza cum calca si trag albinele acolo, cred ca pot intra pe acolo. si-n plus se-nneaca foarte multe ca la-nceput stau bine aliniate foto, dar când când te duci data urmatoare poate se lipesc, nu stiu, gasesti o mâna cel putin înnecate, moarte.
L-am folosit cu hranitor intern si cu ceolofan peste rame, sub capac, asa merge.
3-Am comandat complet cu tot cu colector de Polen sub fund, adaptabil, Defect si acesta, nu calca suficient pe falt. La fel ca la hranitor fanta prea mare. Nu se poate folosi, alta teapa.
4-Când am inverstat un Cat sub Cuib, asa iernez eu si sa le fac tratament, Nu se poate închide urdinisul pe fundul Antivaroua si cat. Pe cuib are tesituri pe toate patru laturi (ce pe doua nu trebuie) si pe cat nu.
Nu poti sa-nchizi urdinisul cu catul pe fund. Urdinisul trebuie sa-l adaptezi tu cu polistiren extrudat,sa-l micsorezi, dar cam îl rod,etc...
5-Sibarul de fund tot de Poliuretan se ovalizeaza de la caldura si nu mai intra-când vrei sa-l împingi este casant si se sparge-foto,se adapteaza tavita de tabla! Dar daca dai pe unul complet banii cât pe 3 de lemn, Nu se merita. Doar daca comanzi Cuib cu fund Antivaroua, sa-i schimbi tu Sibarul cu Caturi si Capac fara hranitor si fara colector de Polen ca nu sunt bine facute! Exemple- Pozele spun totul!
daca zici ca e teapa, nu ai vrea sa facem un schimb? iti dau eu unul de lem in loc.

dan sebastian

Omul a dat triplu, asa ca mareste-i oferta.
S-a cam terminat cu fondurile, asa ca asteptam un pret decent in noul sezon. Nu contest ca la orice pot aparea defecte, chiar si la cei de lemn. Cred ca te puteai adresa fabricii si iti trimiteau ceea ce aveai defect, daca sunt corecti si se respecta. Totul e modular.
Eu asteptam siteul nou si noile preturi. Nu inteleg ce greu e sa gaseasca un informatician sa le faca un site beton cu cateva sute de lei.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

pharaonu75

Citat din: dan sebastian din Decembrie 06, 2014, 10:17:50 PM
... Nu inteleg ce greu e sa gaseasca un informatician sa le faca un site beton cu cateva sute de lei.

Probabil acele "cateva sute de lei".
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

dan sebastian

Pt. dl. Davcosti, de ce folositi polistiren extrudat pe stupi ?
Meseriasii dvs. i-au copiat pe ai mei si intra apa in interior ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

davcosti

Nu că ar fi defecți, că au și tablă pe capace, dar îi mai apără de ploaie și soare! Tocmai că vreau să protejez cutiile cât mai mult!
Referitor la ce-a spus d-l Cipi, dacă ei ar vedea incovenientele și minusurile lor, poate i-ar face mai bine! Nici falțul nu e prea bun că aici apare problema e un semi rotund capetele și orice mic deranj se mișcă, nu este ca la lemn pătrat și când au intrat nu mai apar Lufturi! Mulțumesc pentru ofertă d-l Cipi, dar îl folosesc ca transport de rame la cat și corp!
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

dan sebastian

Si ai mei au tabla, dar tot ploua inauntru. Nu zboara vantul polistirenul ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

davcosti

Nu zboară, că piatra-i sfântă, sau pavela pe fiecare! eu nu locuiesc la Stupină și mă gândesc cum să fie mai apărați, că nu-i văd zilnic! Poate o să zâmbești, dar am primit o foto de la un vecin cum arătau stupii pe 1 decembrie2014! Le-am adaptat ceva să-i apere și iarna de curenți și zăpada direct pe ei...cât de cât! (Iernez cu-n Cat sub Cuib! Funduri AV.)
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

albinasebes

cum arata farostup air si care e diferenta fata de farostup v10?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

dan sebastian

Ar fi trebuit sa faca pagina de ceva timp si acolo am fi vazut si diferenta. Pacat ca cel care a facut postarea nu a mai intrat.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

marian_6777

Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.