Pastoral

Creat de Mandea, Noiembrie 16, 2014, 08:52:05 PM

« precedentul - următorul »

iulian61

Accepta te rog scuzele mele daca  crezi ca imi lipseste bunul simt.Referitor la nr de familii citeste-mi te rog pagina de prezentare si afla ca nr este mai mare acum.Inca o data imi cer scuze daca am deranjat.

dan sebastian

M-ai inteles gresit. Legea bunului simt se refera la locul pe care il vei ocupa in  pastoral, distanta de ceilalti, sa nu te pui in raza de zbor a altor pavilioane, etc. 
Daca nu vrei sa te inscrii niciunde, nu te obliga nimeni. Daca ai ceva cu ACA exista si alte asociatii, discuta cu Dragos, si nu e nevoie de cotizatie.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

iulian61

Nu-mi plac colhozurile si doar atat dar sa nu crezi ca sunt un sihastru.Tatal meu,Dumnezeu sal ierte,ave o vorba"lucrul amestecat pute" si sa stii ca se verifica.Iti urez iernare buna si tot binele din lume!

dan sebastian

M-am intalnit in pastoral cu 3 apicultori de la tine din Arges tocmai in Dolj. Iti trimit pe Mp daca vrei nr unuia din ei sa te convingi ca spun adevarul. In pastoral ai treaba cu albinele nu cu hartiile. Daca treci pe la Dsv sa te autorizeze dureaza o luna plus taxe 30 euro (adeverinta sanitar veterinara) Sti cate taxe mai sunt ? Multe, si majoritatea nu-si au rostul. Cauta o zona de pastoral in care sa fi bine primit si nu iti trebuie niciun act. Daca fermierul zice, nu-mi bloca drumul si nu-mi calca recolta sunt singurele conditii pe care ti le cer, totul e rezolvat. Abia te asteapta la rapita, mustar sau floarea soarelui.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

iulian61

Tocmai din aceste motive pe care tu le expui am pus eu intrebare acelor "domni"-Intrebare retorica de fapt pt ca lucrurile nu se mai pot schimba foarte repede.La noi nimic nu poate fi simplu cand suntem obisnuiti sa complicam totul.

Chiranescu Tiberiu

Are dreptate Dan. Sa respectam niste reguli decente si sa ne respectam intre noi !! Am patit la floarea-soarelui, punandu-se apicultori la 50 m. de mine. Si eu ma gandeam in primavara la cerintele aberante din legea apiculturii referitoare la pastoral, dar nu am avut probleme referitoare la detinerea: panoului de identificare, carnetului de stupina, certificatului DSV, etc. Desi am fost in regula cu toate, afara de panoul de identificare. Nu m-a intrebat nimeni,nimic!

iulian61

Tot timpul se vor gasi uni care sa ignore aceste reguli simple de pastoral invocand tot felul de motive puierile.Va doresc iernare usoara iar pt pastoral dam telefon din timp la fermieri si vizitam locurile.

iulian61

Multe nu isi au rostul dar sunt in legea apiculturi si insist pe subiect cu riscul de a deveni suparator.Astept o lamurire de la unul din cei care au participat la elaborarea acestei legi......daca se poate

ionel07196555

Citat din: iulian61 din Decembrie 19, 2014, 08:44:40 PM
Multe nu isi au rostul dar sunt in legea apiculturi si insist pe subiect cu riscul de a deveni suparator.Astept o lamurire de la unul din cei care au participat la elaborarea acestei legi......daca se poate
Crezi ca a intrat pe aici .
Crezi ca a facuto in cunostinta de cauza { GENERALA }
INTERESE DE MOMENT si DEDICATIE  > legea amnistiei din MARTEA NEAGRA