Apilarnil - obtinere, conservare consum

Creat de oroles, Noiembrie 12, 2014, 03:15:42 PM

« precedentul - următorul »

bmdna

Larvele de trantor sint mult mai bine hranite decat cele de lucratoare. La un moment dat in evolutia lor sint o aglomerare de hormoni masculini, proteine si vitamine. Momentul cand se recolteaza aceste larve este de importanta capital.
Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva!

pharaonu75

Citat din: Muntoiu Radu din Mai 08, 2015, 10:00:41 AM
Stie cineva de ce larvele de trantor sunt mai bune ca cele de lucratoare ? Contin ceva in plus ?
Da, contin. Fiind larve de masculi, contin hormoni masculini, dar si hormoni de crestere in cantitati considerabil mai mari decat larvele de lucratoare.
In plus, cred ca nu vrei sa strici larvele de lucratoare ca sa obtii triturat larvar, nu?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cornelioandanciu

Citat din: Muntoiu Radu din Mai 08, 2015, 10:00:41 AM
Stie cineva de ce larvele de trantor sunt mai bune ca cele de lucratoare ? Contin ceva in plus ?
Contin sculamina... :hippo:
Va salut.

pharaonu75

Apilarnilul este un foarte bun stimulent al anabolismului, al cresterii, dar este si foarte util pentru femei, daca il consuma barbatii! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

oroles

E mai simplu sa cumperi de la farmacie. Am cumparat drajeuri de liofilizat de trantor (Apilarnil Potent de la Bofarm). Am mai consumat niste capsule de laptisor de matca si ajunsesem la performante apreciabile. De la 700 000 de spermatizoizi per ml la 17 milioane. Problema era ca majoritatea erau neviabili. Ieri, dupa o luna de la incetatul tratamentului ajunsesem la 7 000 000 per ml. Laptisorul de matca era bagat in niste drajeuri de gelatina. Cand le spargeam intre dinti am vazut ca au gust de laptisor. Azi am sa storc ceva trantori daca gasesc.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani