Funcționare forum

Creat de romikele, Noiembrie 07, 2014, 08:41:53 AM

« precedentul - următorul »

mape 48-petru manea

Ne-am obisnuit cu acest forum,ne-om obisnui si cu planul B---singura problema care ma deranjeaza este ca useri (o parte ) nu isi scriu varsta ,vechimea in api si locatia unde fac apicultura --daca nu vrea sa spuna locatia ,sa spuna cel putin zona =banat , crisana, maramu, etc ---din aceasta cauza apar contraziceri si pana laurma chiar jigniri  :bzz: :bzz: :bzz:

tassevasi

Citat din: mape 48-petru manea din Februarie 21, 2016, 06:03:22 PM
Ne-am obisnuit cu acest forum,ne-om obisnui si cu planul B---singura problema care ma deranjeaza este ca useri (o parte ) nu isi scriu varsta ,vechimea in api si locatia unde fac apicultura --daca nu vrea sa spuna locatia ,sa spuna cel putin zona =banat , crisana, maramu, etc ---din aceasta cauza apar contraziceri si pana laurma chiar jigniri  :bzz: :bzz: :bzz:

Corect  ce spune d-l Petrica , inca  de la inceput  am solicitat  acest lucru , nu ma deranjeaza  ca unui pusti  de 18 ani  ma  adresez  cu dvs , dar in timp ei  isi  schimba  atitudinea de comunicare si se  cred  f importanti , nu inteleg ca noi astia mai  batrini am trait alte  vremuri  cu alta  educatie in scoli si  familie .
  Si eu propun ca  virsta  si zona  sa  fie  cimp  obligatoriu pt logare .

roi_ag

Nebunie maaaaaarreeeee !!!!!!! Vanzatori  , cumparatori de miere , politica , gasesti de toate pe un forum de apicultura ,
am invatat apicultura , discutam altceva , sa ne dam adresa eventual coordaonate GPS, numarul de la poarta , cand santem plecati de acasa, aia de 18 ani sa stea drepti in fata alora de 70. Sunt 60 - 70 useri logati si putini posteaza si alti sute
vizitatori. Fiecare alege ce sa faca. Nu doare pe nimeni buricele degetelor sa spuna ca are 70 ani si ca e din Atlantida . ))/ ))/ ))/

romikele

Un dobitoc din zona Clujului a dat azi noapte 4 atacuri DDoS asupra serverului apiardeal.com.

Spicuiri din mesajele automate:

Citat.. our automated DDoS mitigation system, has detected an attack against your IP ....... , assigned to ".......". Your IP will be nullrouted for 5-10 minutes. If the attack continues after this time, your IP will be nullrouted again.

bismark

   Este de pe forum sau migrator.Mai multe detalii daca se poate.Cu respect  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

romikele

Posibil sa fie unul din cei exclusi... voi primi detalii de la gazda serverului...

oroles

Daca l-ai dibuit ca e din Cluj inseamna ca e un tantalau. Eu cred ca a facut spoofing. De cati giga ai nevoie pentru bibliotecă? Am o solutie sigura si eleganta daca vrei!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Pentru ca numitul PACO, sau geangu, fratele lui Gavrila Dragos, a afirmat pe stuparitul ca acest forum e distrus, va prezint comparativ PR-ul la aceasta ora, in conditiile in care nu am platit nici un banut pentru promovare si practic am luat-o de la zero la trecerea in actuala locatie!

Cipi

Atata timp cat noi ne simtim bine aici, popularitatea sau numarul de membri ai acestui forum nu are importanta.

Kov iulian

Au inceput astia cu oferte gratuite la transferul domeniilor ro de la ROTLD catre ei.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1653461668109573&id=137258423063246&notif_t=notify_me_page&notif_id=1531129807610427&ref=m_notif

Nu stiu cum e pe ro la noi (si cat de seriosi sunt astia) dar la cele pe com, eu etc atunci cand prinzi oferta sa il transferi gratuit se prelungeste si valabilitatea cu inca un an.

Am mai facut de astea sa iau de la unii (.com) de 10 ori mai ieftin apoi dupa (perioada minima de) 60 de zile sa fug la alti pe gratis si astfel sa platesc doar 4 lei pt 2 ani in loc de 80 (40 de lei pe an). :) :) Cred ca s-au bucurat asa de mult cand au vazut ca i-am fentat. :) :)

Din toamna si apiardeal.ro va fi platit anual pt a se pastra valabilitatea.

Kov iulian

#265
Pot sa ajut cu ceva, sa sterg pe toti strainii astia care posteaza tot felul de mesaje ?

stefan1

  Eu zic ca  ar fi foarte bine! Probabil moderatorii sunt acum ocupati cu stupii si de forum se pot ocupa mai rar. Adminul, dupa parerea mea, chiar ar putea sa te coopteze in gospodarirea forumului.  ^:)^
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

romikele

Se va face curatenie cat de curand, robotii vor fi impiedicati sa-si faca aici cont.
Problema mare e ca mai este putin si expira domeniul, ca si gazduirea, iar sponsori nu mai apar, eu am mai achitat facturile inclusiv pe august, dar se pare ca voi fi nevoit sa inchid pravalia.

Kov iulian

#268
Citat din: romikele din Iulie 25, 2018, 07:40:11 AM
Problema mare e ca mai este putin si expira domeniul, ca si gazduirea, iar sponsori nu mai apar, eu am mai achitat facturile inclusiv pe august, dar se pare ca voi fi nevoit sa inchid pravalia.

Pot sa vin cu o idee pentru cei care vor sa ajute dar se tem de sotie sa cheltuiasca bani din bugetul familiei?

1) Va inscrieti intr-un program de fidelizare al celui mai apropiat supermarket de unde faceti cumparaturile.
(*Atentie nu recomand programe ce presupun detinerea unui card de credit si cumpararea pe datorie)
Se estimeaza ca romanii au cheltuit pe mancare in medie 750 de lei pe luna anul asta, prin aceste programe puteti castiga inapoi pana la 5% si poate si mai mult.

Penny Market: https://www.penny.ro/penny-card


De exemplu prin programul plus in cont de la BCR ( https://www.bcrplusincont.ro ) castigati direct pe cardul de debit cu care faceti cumparaturile de la Cora  3% iar la farmacia Sensiblue 5%. ( Cardul BCR mastercard e gratis, contul e gratis, internet banking gratis)

( BCR mai are si acel parc de masini electrice in bucuresti pe care le inchiriezi cu cardul ca nu apelezi la taxiuri https://www.bcr.ro/ro/persoane-fizice/bcr-ego )

...

Ca sa trimiteti o parte din bani economisiti catre Apiardeal nu folositi contul IBAN ca va iau astia de la banci in jur de 4 lei pe fiecare transfer, la 10 plati se putea plati domeniul pe un an.

Folositi pt transfer o aplicatie de tip Peer-to-peer (de la persoana la persoana) de pe card pe card prin reteaua Mastercard si VISA (Mastercard Send™ si Visa Direct)

Una din aceste aplicatii e BT Pay Wallet de la Banca Transilvania dar are cateva neajunsuri, pt ca poti trimite doar catre nr de tel nu si catre email si poate cel ce primeste vrea sa isi tina nr privat. Al doilea neajuns e ca trebuie sa fii client al banci transilvania. Al treilea neajuns e ca trebuie sa ai un telefon smart cu NFC.


Mai buna ar fi aplicatia VOLT realizata in colaborare cu Libra Bank:
https://www.volt.ro

Deschideti link-ul de pe telefon sau tableta sa selectati aplicatia google play ca sa primiti 10 lei bonus.
(Programul de recompensare inca nu e deschis oficial pt ca nu au terminat updatat aplicatia de iPhone dar mi-au spus ca pe Android functioneaza.)

Prin aplicatia asta trimiteti gratuit pana la 500 de lei pe luna oricui printr-o adresa de email sau nr de telefon al acestuia.
Ce depaseste 500 de lei pana la maxim 1000 de lei se opreste comision 1%.

Cand adaugi un card in aplicatie ca sa verifice ca e al tau cardul si iti retrag temporar(ca la paypal) o suma intre 1.01 - 1.99 lei si trebuie sa introduci suma retrasa ca iti accepte cardul in aplicatie.
Dupa 2-3 ore iti returneaza suma oprita pt verificarea cardului.
Datele sunt stocate pe serverele romcard tot acolo unde sunt stocate datele cand platiti online si folositi 3-D secure.
Merg mai bine cardurile Mastercard.

Cel mai important e ca firma e romaneasca si stii unde sa ii gasesti in cazul unei probleme.
https://www.listafirme.ro/volt-finance-sa-35545523/

Eu o folosesc de 7 luni sa trimit bani si intre carduri de la banci diferite, de exemplu ca sa nu mai platesc comision la bancomat daca vreau sa scot bani si nu gasesc un bancomat al banci mele principale. Ca sa beneficiez de o reducere a unei alte banci .

Acestea sunt doar cateva metode de a economisii, de a castiga si de a trimite gratuit bani si daca doriti le puteti folosi pentru a sustine acest forum.

.

Kov iulian

Citat din: romikele din Iulie 25, 2018, 07:40:11 AM
Problema mare e ca mai este putin si expira domeniul, ca si gazduirea,

Citeam o chestie pe net si mi-a aparut o oferta a astora de la Vultur.
Orice suma (pana in maxim 100 $) se incarca intr-un cont nou ei o dubleaza.
Noul credit x2 este valabil 12 luni.

https://www.vultr.com/match/