Ajutor de minimis pentru apicultori

Creat de viorel55, Octombrie 08, 2014, 10:56:02 AM

« precedentul - următorul »

D006

  Un milion de stupi cu 7,5 lei deja 7,5 milioane lei . Romania are vreo 1,5 milioane colonii de albine. deci sa accesat pana in jumate din efectiv.

bucovineanu

1,5 milioane de familii reale, sau pe hartie?  :smile:

D006


bucovineanu

Parerea mea e ca de ajutor vor beneficia mai ales cele de pe hartie.  :smile:

D006

Daca matale nu beneficiezi asta nu inseamna ca restul sunt hoți.Mentalitate tipic romaneasca.

stefy.costea

Verificati-va conturile! In ajun de Craciun Mosul a alimentat conturile la Slobozia de Ialomita, pentru minimisul pe albine. Mult, putin eu i-am primit!?
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

bucovineanu

Citat din: dragos2006 din Decembrie 24, 2014, 07:32:52 AM
Daca matale nu beneficiezi asta nu inseamna ca restul sunt hoți.Mentalitate tipic romaneasca.
Oare de ce nu s-a simtit altcineva ofensat?

D006

Pentru ca romanii sunt IGNORANTI !!!! inclusiv dumneata esti un mare ignorant . Daca ai citi raportul comisiei europene pe apicultura ai intelege cum sta treaba , dar matale iti place sa stai la gura sobei , sa mai intri pe forum dar nu cumva sa folosesti forumul pentru a afla pe ce lume traiesti .

Eugen B

Cei care au depus acte pentru acest ajutor cred ca este indicat sa isi verifice conturile. In rest sper ca la anu sa nu mai fie nevoie de asa ceva si sa fie miere mai multa.

dan sebastian

Confirm ca pe 30 cand m-am prezentat la banca, banii erau deja in cont. Cum era deja anul 5 din masura 141 am retras tot si am lichidat si contul. Asa am terminat cu banii pt administrare cont, care se retrageau lunar, si cu comisionul anual, si cu toate comisioanele ascunse care sunt furt pe fata. Furtul in sistemul bancar se numeste comision si e legal. Cei 300 lei pt 75 stupi mi-au acoperit multe comisioane nesimtite. Multumesc pt gestul care l-a facut statul roman gandindu-se si la noi. Banii intrasera inainte de Craciun.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

roi_ag

Si daca te controleaza ? Cred ca te-ai grabit !

Kov iulian

Citat din: dan sebastian din Ianuarie 01, 2015, 03:24:03 PM
si am lichidat si contul. Asa am terminat cu banii pt administrare cont, care se retrageau lunar,

Contul s-au conturile ?
Vedeti ca sunt doua conturi unul special pentru care cei de la banca nu incaseaza nici un comision. ( Cel putin CEC-ul nu face asta )
Celalalt cont este folosit de PFA, II, etc si nu cred ca ati facut prea bine ca l-ati inchis fiindca o sa va incurce mult asta in activitatea PFA-ului.

Doar daca ati inchis si si PFA-ul posibil sa nu va mai fie util acel cont.

dan sebastian

Contul special l-or fi tinut pt ei. Am Intreprindere Individuala si m-au taxat tot timpul. Am mai avut 1 inainte si l-am inchis. Intr-adevar a trebuit apoi sa fac memoriu sa imi intre banii de la urmatoarea transa in noul cont.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

filip

Minunat!
Zicerea lui Fetea o stiam:
"Așa că acum fiecare apicultor se descurcă cum poate", ne-a declarat președintele Asociației Crescătorilor de Albine din România (ACA), Ioan Fetea.

http://agrointel.ro/44880/si-au-pierdut-orice-speranta-apicultorii-exclusi-din-schema-pentru-despagubirile-pe-seceta-din-acest-an/
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

dan sebastian

Sa dea Domnul sa le vina mintile la cap si sa simplifice acordarea ajutoarelor in viitor.
S-ar putea opta sa trimita banii prin posta, exact ca pensia si sa nu fie nevoie de conturi bancare, n hartii etc.
Esti inregistrat la Primarie la registrul agricol cu stupii?
Sa ii ia de acolo (numarul) si sa iti trimita banii la adresa (dupa formula n stupi x n lei alocatia per familie = bani in buzunarul apicultorului si nu al bancii).
Acesta ar fi ajutor pt orice apicultor.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.