Sa fac si eu o mica prezentare

Creat de Szaby, Noiembrie 24, 2013, 01:29:56 PM

« precedentul - următorul »

dodo79

Citat din: Cris din Iulie 29, 2014, 11:35:01 PM
Se spune ca e mult mai bine sa inveti din greselile altora decat din propiile tale greseli
Asa ca nu vad dece nu ar putea discuta toata lumea pe marginea problemei ridicate de Szaby ?
da,asa este se spune.dar inveti mai mult din ale tale. :wink:

Szaby


Cris

Citat din: dodo79 din Iulie 30, 2014, 08:23:32 PM
Citat din: Cris din Iulie 29, 2014, 11:35:01 PM
Se spune ca e mult mai bine sa inveti din greselile altora decat din propiile tale greseli
Asa ca nu vad dece nu ar putea discuta toata lumea pe marginea problemei ridicate de Szaby ?
da,asa este se spune.dar inveti mai mult din ale tale. :wink:
stii cum e? cand faci o gresala si habar nu ai ca  cea ce faci e o gresala e posibil sa perseverezi in ea  :wink2:
in cea ce priveste cum sa previi si sa tii in frau furtisagu gasesti destule ideii pe acest forum, e posibil ca nu toate sa se potriveasca la problema pe care o ai tu, da ai de unde alege
insa din pozele pe care le-am vazut parerea mea este ca stupi tai nu au o aerisire corespunzatoare si albinele prefera sa stea la aer de cat in stup, dece spun asta si eu aveam un stup care seara imi statea in barba la urdinis, era bine populat si avea aerisire doar prin urdinis.
"ideile merita sa fie imprastiate" important e ca tu din atatea idei sa iti dai seama unde este problema iar daca ai reusit sa o identifici sa ne spui si noua, pentru a ne da seama mult mai repede unde gresim

din punctul meu de vedere problematica aerisiri stupului este una foarte importanta si ar merita sa fie mult mai atent dezbatute de catre cei cu experienta dar mai ales de catre cei ce fac cercetari in domeniu fie ele si empirice
cu respect
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

dodo79

Citat din: Cris din Iulie 30, 2014, 10:33:05 PM

in cea ce priveste cum sa previi si sa tii in frau furtisagu gasesti destule ideii pe acest forum, e posibil ca nu toate sa se potriveasca la problema pe care o ai tu, da ai de unde alege
insa din pozele pe care le-am vazut parerea mea este ca stupi tai nu au o aerisire corespunzatoare si albinele prefera sa stea la aer de cat in stup,
si eu as prefera sa stea albinele pe afara atata timp cat nu am furtisag si nici puiet racit.

Szaby

Lasa dodo ca noi facem cum stim noi...ca e bine. ;) si cum e bine ! Nu mor ele de caldura , in poze stau afara si din cauza ca numa in seara aia i-am adus,acasa si dimineata mai stateau afara de la agitatie, acuma stau 30 40 de albine ... restu i laa job...mai ales acuma ca  le am stors mierea :yes: