preţ miere

Creat de ionut.api, Iulie 02, 2014, 07:35:36 AM

« precedentul - următorul »

Eugen B

Cand se vor unii si trezii stuparii pretul va fi mai sus. sunt multi care vand mierea si sub pretul de engros, cat timp va fi asa ceva nu cred ca va creste pretul. 

ionel07196555

Citat din: Eugen B din Septembrie 01, 2015, 10:37:04 AM
sunt multi care vand mierea si sub pretul de engros,
Si eu intreb
Ai curaj sa bagi ca hrana de iarna in stupi dumitale asa ceva ?   ?   ?

Eugen B


Eugen B

Veste proasta azi am aflat ca pretul mierii a scazut. Am fost la filiomera. Salcam 18, Poliflora si FS 10.5, Rapita 11, Tei 12. Toate preturile  sunt in RON.

Closcutz

Ok, ei scad preturile si noi nu le mai dam miere deloc, sa vezi ce o sa se umple de bani! Cum s-o putea ca in asemenea conditii, cu an f slab la floarea soarelui, noi sa le dam mierea de pomana!?

milu56

Nu am vandut miere inca decat asa cu borcanu,am borcane ce contin 800 g. miere si vand cu 30 RONI/borcan,la engros nu pot so vand cu preturi asa mici asa ca o las in depozitul meu pana o sa creasca preturile.

Eugen B

Cand vor fi toti stuparii mai uniti poate va mai creste pretul, pana atunci se preconizeaza ca la anu va mai scadea

romikele

Anul acesta s-a facut ceva miere, de aceea pretul e in scadere.
Daca nimeni nu ar preda mierea din stoc, procesatorii ar fi nevoiti sa mai creasca pretul, dar cum foamea e mare, asa ceva nu se va intampla.

apivasmob

Citat din: romikele din Septembrie 05, 2015, 11:33:49 PM
Anul acesta s-a facut ceva miere, de aceea pretul e in scadere.
Daca nimeni nu ar preda mierea din stoc, procesatorii ar fi nevoiti sa mai creasca pretul, dar cum foamea e mare, asa ceva nu se va intampla.
niciodata
Sanatate tuturor apicultorilor

milu56

Un gospodar bine organizat nu trebuie sa stie de foame,decat sa vanda miere sub pret mai bine sa vanda din efectivul de stupi,sa aiba tot timpul o rezerva ori in bani ori in miere,stupii primavara se inlocuiesc mult mai usor decat mierea.

Eugen B

Miere sa facut ca sunt multi stupari , dar media per familIe nu cred ca e cine stie ce.

milu56

Multi stupari vand mierea numai sa se scape de ea si cand mierea are pret nu mai au ce vinde.

dan.smarandoi

Dar se mai vinde mierea?....acum vad ca se da mai mult de pleasca,si daca se poate sa le-o duci si la nas.

milu56

Eu vand cu 30 roni borcan de 800 g.salcam si mana
poliflora la 25 roni

dodo79

Citat din: milu56 din Septembrie 07, 2015, 10:57:09 PM
Eu vand cu 30 roni borcan de 800 g.salcam si mana
poliflora la 25 roni
800g sau ml?