arhitectura interesanta, opera barzaunilor

Creat de igo1, Mai 15, 2014, 02:36:08 PM

« precedentul - următorul »

igo1

cuib de viespi mari

yulian

Natura ne uimeste mereu... Arata f frumos, chiar daca nu suntem asa de prieteni cu viespile.

sandupop

 :uimit: :uimit: :uimit:....Asa ceva nu am crezut ca poate exista, am vazut doar de marimea unui mar... :uimit:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

cipriene

Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

igo1

langa lacul snagov in padurea snagov, a fost gasit astazi intr-un pod cand s-au efectuat lurari la acoperis. dar era parasite. E atat de fragil ca s e frange intre degete, maine un mechanic il va pulverize c un strat fin de lac pt al conserva.

Cristel

Vreti sa faceti abajur de lampa? :rotfl:
Este foarte interesanta arhitectura, daca desfaceti invelisul exterior veti vedea in interior straturile paralele de faguri in care erau crescute generatiile de puiet. Numai ca intreaga structura nu are nimic din ceara, e doar pamant si celuloza. Am gasit si eu ceva similar, dar la jumatate din dimensiune. Asta chiar e urias! Imi imaginez cum arata familia ce locuia!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

igo1

era  abandonat, norocl muncitorilor dar am inteles ca ar fi fost niste barzauni foarte mari cat jumatate de deget. am vzut ca fagurii paraleli din interior sunt pe orizontala si nu pe vertical ca la albine, asta e si mai interesant