Matrita pentru botci din ceara.

Creat de marian sima, Aprilie 20, 2014, 05:22:58 PM

« precedentul - următorul »

Eduard Rotaru

Merci dl Marian pt matrita.
Excelenta lucrare...urmeaza sa intre in productie.
Numai bine!

marian sima

Salutare .
Am confectionat niste botci dupa botca Nicot si vreau sa stiu daca se petrivesc pe cusca.

Eu nu am cusca si nici nu am de gand sa-mi iau,totusi doresc sa stiu cum se comporta pe cusca.

Asa ca cine are cusca va primi de la mine 50 de botci gratis si sa spuna rezultatul.

Botcile sant realizate din rasina epoxidica,la 50 de botci intra 3 seringi de 10 ml de rasina,pentru mine este mult mai ieftin decat ce se gaseste pe piata la ora actuala.


TDI


marian sima

Nu are nimeni cusca Nicot ?
Botcile vor fi puse la posta de mine.
Chiar nu vrea nimeni niste botci gratis? :)

apivasmob

SA vad daca am una libera.Voi spune maine.
Sanatate tuturor apicultorilor

mape 48-petru manea


marian sima

Nu conteaza ca santeti departe lasati o adresa pe privat si eu vi le trimit prin posta.
Nu va costa nimic ,posta o platesc eu.

Doar spuneti daca botcile stau atasate pe cusca Nicot.

janese

#22
am doua truse nicot 
pe una in toamna asta am uitat-o in apa fiarta si s-a deformat    ))/ ))/   da-mi adresa pe pm si ti-o trimit p aia deformata, de tot sa faci tu teste pana te-oi satura...si pe urma imi dai si mie un set de potirase sa cresc eu in ele!! 

marian sima

Nea Janese lasa adresa pe privat.
Folosesti cusca sau transvazezi?

xvader

eu am folosit anul asta cutia nicot, dar dupa grele lupte m-am intors la transvazare.
am crezut ca este mai usor de lucrat cu cutia nicot, dar m-am inselat.
oricum sunt bune botcile, portbotcile si suportii portbotci de la nicot si la transvazat.
iernare usoara va doresc

marian sima

Nea Janese spuneai ca i-ti plac botcile de ceara,ai aici alt procedeu de productie.

http://www.youtube.com/watch?v=_hd-9DJ4grM

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

nicomico

Dl Janese bine ati revenit printre noi.Un an nou plin de impliniri la toti.
V-as ruga sa ne impartasi-ti si noua din experienta dv. despre insamantarea artificiala.Eu am inceput sa imi procur ustensile in acesta activitate si mi-ar prinde bine o mana de ajutor.

apivasmob

Citat din: nicomico din Ianuarie 05, 2015, 07:21:10 PM
Dl Janese bine ati revenit printre noi.Un an nou plin de impliniri la toti.
V-as ruga sa ne impartasi-ti si noua din experienta dv. despre insamantarea artificiala.Eu am inceput sa imi procur ustensile in acesta activitate si mi-ar prinde bine o mana de ajutor.

Ce vrei sa ii faci concurenta? :)
Sanatate tuturor apicultorilor

RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro