Inflorire Salcam !

Creat de jenica67, Aprilie 09, 2014, 08:48:55 PM

« precedentul - următorul »

thomas

Citat din: maximotgv din Mai 18, 2015, 10:25:27 PM
pai ce sa culeaga in Targoviste? :uimit:

Stupina langa Targoviste. 17.05.2015 aprox 3 kg. E adevarat, nu se compara cu masivele de salcami, deoarece in zona sunt numai puieti care dau putin. Conteaza si ce populatie aveti in stupi, daca aveti caturi.. Pana si un roi pe 2 rame, mi-a umplut o rama 3/4. Salcamul din zona Tgv e considerat salcam 1.

gore

3 kg de nectar, miere...cit ramane.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

thomas

nici un kg.. dar se aduna vreo 5 kg/stup pe vreo 10 zile de cules.

CRISTIAN71

Asa  arata salcamul aici in oras.

marius_vfp

salcamul in zona vaslui a fost si inca mai este bun , de multi ani nu a mai dat asa , 4,4 kg la zi pe 23 mai .
care are albina in cutii face miere ,da stupii au iesit cam slabi din iarna .
butoaie pline la toti.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

happy

Aseara i-am dus la salcam doi in Tulcea.Mirosea bestial cand am ajuns de dimineata,din pacate era putina ceata si iarba uda asa ca am facut si putina baie...
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

gore

Eu am terminat-o cu salcamul. Am stupii in stationar, fac pastoral cu ceva stupi doar la tei. Productia de salcam a fost bunicica, din totalul de stupi..., 15 au fost pentru productie si am obtinut 140 kg miere, media de 9,3 kg/stup. Eu zic ca e bine fata de anul trecut.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

happy

Merge excelent salcam2,azi am fost si le-am bagat rame la crescut si am mai dus 3 roiuri.
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

linde

#218
Ce parere aveti??O sa avem cu ce culege?

ciucur

Va rog postati si paginile urmatoare din prognoza.
Multumesc.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

Nemo

Poate cineva spune din imagine cat ar mai fi pana la floare?
Zona HD.

corneliuhrom

d l nemo se vad doar frunze  nu prea am observat  ciucuri de inflorescenta  :nono:,poate gresesc  ^:)^.

dorindafi

Citat din: Nemo din Mai 05, 2017, 11:56:30 AM
Poate cineva spune din imagine cat ar mai fi pana la floare?
Zona HD.

360 de zile
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

NYK74

360 zile asta e garantat,după ,dacă urmează un alt an identic vin alte 360 zile, :hi:

Nemo