ma ofer voluntar

Creat de adrianus666, Aprilie 07, 2014, 06:16:52 PM

« precedentul - următorul »

pistol28

Dupa ce repari imprimanta aici gasesti capitolul "Bolile şi dăunătorii albinelor", scurt, clar si la obiect.

http://www.proapicultura.ro/bolile_albinelor.htm
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

adrianus666

multumesc frumos!
foarte folositor! =D>
Sunt mic dar o sa ma fac mare!

adrianus666

am o intrebare!am gasit la cineva prin teleorman niste stupi noi de vanzare la 65 de lei.

anuntul suna cam asa:

Producem si vindem la comanda stupi, model DADANT, 10 rame cat 1/1, rampa de zbor si capac fara tabla, nevopsiti, confectionati din lemn de brad uscat, cu grosime cuprinsa intre 2,3 cm si 2,5 cm.

PENTRU TOATE PRODUSELE VANDUTE SE POATE ELIBERA FACTURA LA CERERE.

PRET PROMOTIONAL: 65 LEI/buc.
IN PRET NU SUNT INCLUSE ACCESORII CUM AR FI: MANERE, VOPSEA, TABLA PE CAPAC, PLASA PENTRU PODISOR, ETAJ .


intrebarea mea.e ok la pret?problema este ca nu inteleg termenul de etaj?
cum ar arata acest stup de care zice el cu etaj?
sper sa nu vorbesc prostii dar cred ca e cel incercuit cu rosu in poza 3!
iar daca as vrea sa il iau in confuguratia din ultima poza ar treb sa sau practic 65 lei/corp?
As suna dar am vazut ca unii care fac asta doar pentru bani iti spun cam cu sila anumite lucruri.
Apelez la voi caci vad ca sunteti rabdatori si foarte draguti.
multumesc
Sunt mic dar o sa ma fac mare!

vranceanul

#18
 MULTIETAJAT
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

oroles

Ieftin iei, ieftin ai!
Eu nu inteleg cum de au preturi asa mici. Pic la capitolul calcule. Si ar trebui sa tinem cont ca mai scot si profit!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

adrianus666

deci practic in 65 de lei am primul corp de jos?
Sunt mic dar o sa ma fac mare!

pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

yulian

Cum sa fie ME cand scrie clar in anunt???

"Producem si vindem la comanda stupi, model DADANT, 10 rame cat 1/1, rampa de zbor si capac fara tabla, nevopsiti, confectionati din lemn de brad uscat, cu grosime cuprinsa intre 2,3 cm si 2,5 cm."

Adica la 65 lei primesti practic stupul fara magazie, fara tabla la capac si nevopsit si ce mai scrie pe acolo.

adrianus666

m+am lamurit intre timp!
multumesc! :D
Sunt mic dar o sa ma fac mare!

Cristel

Sunt curios ce reprezinta acel 666 din nick ul tau... E o cifra magica in apicultura? Sau o distractie de tinerete?
In ceea ce priveste practica, e cel mai bine sa-ti cumperi o familie de albine sau sa stai cu ochii pe cer, poate prinzi un roi! cand il vei avea, se va gasi cineva sa te invete, din 1900000 de bucuresteni, poate sunt 2 apicultori care au timp si de tine! bafta!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

xvader

te pot ajuta eu cu practica...atat cat stiu si eu nu e secret, plus ca am stupii aproape...da-mi mesaj cu nr tau de tel si te sun

mph

apicultura nu se "pupa"cu 666
::))......

pune mana si citeste cateva carti de specialitate ca sa acumulezi cunostintele de baza, termenii esentiali, dupa care poti aplica in teren informatia invatata.
Ai sa intelegi cum se organizeaza o familie de albine si vei putea trage singur concluzii!
Spor sa ai!

incepator 2012

incepe cu apicalendar acolo vei invata multe si citeste carti eu asa am facut am si gresit dar am continuat insa pierderile sant inevitabile dar invatam si din greselile noastre  bafta