Oferte

Creat de mihai.vr, Martie 09, 2014, 08:05:28 PM

« precedentul - următorul »

dodo79

Citat din: tinumaftei din Ianuarie 16, 2016, 07:24:18 PM
Tratamentul este omologat pentru Romania?
Este cam stupida intrebarea! :)
Nu se deconteaza daca asta va intereseaza.
Este incercata pe albine din diferite colturi ale tarii.
Albinele sunt omologate anarz. :wink2:

tinumaftei

Citat din: dodo79 din Ianuarie 16, 2016, 08:13:45 PM
Citat din: tinumaftei din Ianuarie 16, 2016, 07:24:18 PM
Tratamentul este omologat pentru Romania?
Este cam stupida intrebarea! :)
Nu se deconteaza daca asta va intereseaza.
Este incercata pe albine din diferite colturi ale tarii.
Albinele sunt omologate anarz. :wink2:
E stupid cine cumpara un medicament stiind ca nu este autorizat!
Orice negustor de medicamente umane sau veterinare trebuie sa isi autorizeze produsul pentru a putea fi vandut in Romania.
Daca au tratez dupa instructiuni si produsul nu are efectele prevazute sau imi provoaca daune trebuie sa pot sa il trag la raspundere. Asta inseamna o piata eficienta si o protectie a cumparatorului.
Sunt prea multe pierderi datorate tratamentelor dupa ureche au neautorizate!
Si numai cei care au patit asa ceva stiu ce inseamna!
Pe negustor nu il intereseaza decat banul, evident fuge de orice raspundere!
Multumesc ca mi-ati raspuns deja!

dodo79

Sunt curios cum demostrati si cum trageti la raspundere un producator daca albinele au murit din cauza unui medicament cumparat de la targ apicol si este produs in serbia,bulgaria sau alte tari!
Eu si alti apicultori le-am testat si suntem multumiti de rezultat.au fost testate in peste 500 de stupi fara mortalitate de albina,doar varoua.
Eu nu le bag nimanui pe gat.
Si varachetul e omologat si nu da ramament.mavrirolul la fel.
Eu am incercat ceva nou si merg mai departe pe el indiferent ca e omologat sau nu.
Eu tin la albinele mele si nu la ce omologheaza Aca sau cei care propun medicamente care sunt apa chioara.
Daca am fost stupid ca mi-am salvat albinele de varoua,atunci ma puteti numi stupid.
Apropo,benzile le,am pus dupa 4 fumigatii cu varachet(4 pic./banda de hartie/fumigati) la interval de 7 zile intre ele.
Se vede in poza ce au cazut.
In octombrie am facut taktic si au cazut la doua familii  din 33 in total 3 paduchi .
Si va asigur ca nu ma voi imbogatii dupa ele,dar va fi foarte multumit cine le cumpara.

oroles

Zahar Luna 1kg, 2.19 ron la Cora Bacau.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tinumaftei

Citat din: dodo79 din Ianuarie 16, 2016, 09:43:06 PM
Sunt curios cum demostrati si cum trageti la raspundere un producator daca albinele au murit din cauza unui medicament cumparat de la targ apicol si este produs in serbia,bulgaria sau alte tari!
Eu si alti apicultori le-am testat si suntem multumiti de rezultat.au fost testate in peste 500 de stupi fara mortalitate de albina,doar varoua.
Eu nu le bag nimanui pe gat.
Si varachetul e omologat si nu da ramament.mavrirolul la fel.
Eu am incercat ceva nou si merg mai departe pe el indiferent ca e omologat sau nu.
Eu tin la albinele mele si nu la ce omologheaza Aca sau cei care propun medicamente care sunt apa chioara.
Daca am fost stupid ca mi-am salvat albinele de varoua,atunci ma puteti numi stupid.
Apropo,benzile le,am pus dupa 4 fumigatii cu varachet(4 pic./banda de hartie/fumigati) la interval de 7 zile intre ele.
Se vede in poza ce au cazut.
In octombrie am facut taktic si au cazut la doua familii  din 33 in total 3 paduchi .
Si va asigur ca nu ma voi imbogatii dupa ele,dar va fi foarte multumit cine le cumpara.
Dodo79: NEGUSTOR BUN NU ESTE CEL CE VINDE MULT, CI CEL CE VINDE CUI NU-I TREBUIE!

dodo79

Eu vreau sa vand cui trebuie.sanatate multa

mmacreanu

care stie de ce a crescut asa de mult pretul la zahar? 2.95 Coronita de la agrana fata de 2.5 anul trecut!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Adrian.B.

A scazut TVA-ul. De aia.

mmacreanu

TVA-ul la zahar scazuse la 9% de mult timp!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Adrian.B.

A fost o gluma. Normal ca toate produsele vor creste la loc. Atata timp cat se iau masuri numai din pix, gen scadere tva sau marirea salariului minim, nivelul de trai va fi tot asa. Trebuie sa producem cat mai mult si de calitate. Ce a facut ponta ,a fost pacalirea fraierilor. Acum traim mai rau ca acum 4 ani.

MOTANUL

Auchan Bucuresti, Zahar 2,4 lei
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

MOTANUL

A mai scazut pretul un pic la acelasi magazin

70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

tinumaftei

Piața europeană a zaharului se liberalizează de la 1 Ianuarie. Pana la aceasta data importurile in piața UE au avut limitări. Pe piața internațională prețul este și mai jos!

Aurelian A.

 Pentru apicultori e bine,sa speram ca nu va scadea si pretul mierii
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

roi_ag