Oferte

Creat de mihai.vr, Martie 09, 2014, 08:05:28 PM

« precedentul - următorul »

octav

Mai putin de 80 lei nu am vazut nici eu.
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

Cubby

la noi alcoolul de 96 sarbesc e la 12-15 lei litrul

yulian

Citat din: Cubby din Iunie 17, 2014, 07:46:35 AM
la noi alcoolul de 96 sarbesc e la 12-15 lei litrul

La noi 35 lei...suntem mai la centru  :hi:

dodo79

Citat din: Cubby din Iunie 17, 2014, 07:46:35 AM
la noi alcoolul de 96 sarbesc e la 12-15 lei litrul
are sigur 96 grade?sigur este litrul si nu 500ml?
la noi cel contrafacut de 70 de grade e la pretu dat de tine/litru.

oroles

25 de lei litrul, la basarabeni. Pentru cei din zona Moldovei. Intrebati de doua ori, ca la inceput nu va vor da de frica controalelor de la politie / fisc. Si nu va duceti la cravata cum am facut eu ca va refuza primii 3.

Stie cineva o oferta buna de topitor de ceara cu aburi, ceva mai mic, pentru o stupina mica?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Cubby

da. Are 1 litru si 96 de grade verificate. Am facut protofil cu el.
PS: telefonul meu nu vrea sa afiseze ce scriu daca incerc sa citez ceva

CRISTIAN71

Alcoolul in Anglia este foarte scump. Nu stiu sa fi vazut ceva peste 70 grade prin rafturi , dar si asta este peste £ -25 . Pina si cea mai proasta bere a lor (pisoarca) este £-1 doza de 440 ml.

stefanescu

oroles de ce nu iti faci un topitor solar? Merge brici.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

oroles

#38
Citat din: stefanescu din Iunie 19, 2014, 06:29:57 AM
oroles de ce nu iti faci un topitor solar? Merge brici.
Voi incerca sa imi fac! Nu am avut timp. Cand ma uit la altii cat de frumos le ies calupurile si mie imi ies numai niste porcarii mor de ciuda. :(
Acum ochisem cateva chestii care se pot transforma in topitoare solare. De exemplu un avizier scolar. Din pacate e pazit... :)

Am vazut un topitor mic, numai bun pentru stupina mea.
http://magazin.complex-apicol.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=179&category_id=54&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53

Ma intreb daca este bun?! Nu se infunda cu camasuiala?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

nicolaemarian

In  Rm.Valcea , la Billa  este zahar Coronita la punga de plastic = 2,49 lei kg.
La casa de marcat trebuie sa ai max. 10 kg. zahar, dar te poti baga de cate ori vrei .

marian sima

Reteaua de magazine OBI se retrage din Romania,ieri la OBI Berceni avea reducere 60% la toate plantele.

mihai.vr

Capsator electric la Lidl 100 de lei. (cred ca e firma aia a lor Parkside).

pistol28

Citat din: mihai.vr din Iulie 07, 2014, 08:45:17 AM
Capsator electric la Lidl 100 de lei. (cred ca e firma aia a lor Parkside).

Capsator electric, s-a mai discutat pe aici despre el, concluzia: NU se merita investitia pentru stupi.
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

vranceanul

Pentru stupi (lazi) nu merge, capsele sant mici , intre 15-25mm, dar e bun pt. restul lucrarilor, rame, tabla capac, plase si alte maruntisuri. Am unul cu capse si cuie pana la 50 mm, marge la toate treburile, se merita.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

jenica67

     Dar cine vi-a zis ca merge, cu capse de la 15-25 ?? PDT 40 B2 PARKSIDE, merge cu capse de 16-40 si cuie de la 15-50 mm. Pentru un amator, mi se pare foarte potrivit.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?