Oferte

Creat de mihai.vr, Martie 09, 2014, 08:05:28 PM

« precedentul - următorul »

mihai1988

la carrefour drobeta zahar  3.19 lei

marian_6777

Pentru prahoveni.  Samanta de phacelia, la 15 lei pe kilogram. Ploiesti, magazinul apicol de la trecerea pietoni, de la Hale (Prietenii albinelor).
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

dodo79

Citat din: marian_6777 din Martie 20, 2014, 07:30:42 PM
Pentru prahoveni.  Samanta de phacelia, la 15 lei pe kilogram. Ploiesti, magazinul apicol de la trecerea pietoni, de la Hale (Prietenii albinelor).
si la apicola mures este 35 lei kg de facelia.acolo toate sunt la preturi duble :D

RazvanTi

e tarziu acum pentru facelia. trebuia pusa din toamna. plantutele acum la mine au 5 cm!
spor!
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Seba

Citat din: RazvanTi din Martie 21, 2014, 08:19:47 AM
e tarziu acum pentru facelia. trebuia pusa din toamna. plantutele acum la mine au 5 cm!
spor!

se poate pune si primavara fiecare cum doreste si calculeaza in functie de dorinte si preferinte,
"Avand perioada de vegetatie scurta, facelia poate fi cultivata in miriste dupa culturile ce elibereaza devreme terenul, intre acestea fiind si graul, cultura ce ocupa suprafete mari in tara noastra. Importanta culturilor de facelia semanate esalonat in vara este deosebita asigurand familiilor de albine un cules continuu pana toamna tarziu."

dodo79

Citat din: Seba din Martie 21, 2014, 01:39:15 PM
Citat din: RazvanTi din Martie 21, 2014, 08:19:47 AM
e tarziu acum pentru facelia. trebuia pusa din toamna. plantutele acum la mine au 5 cm!
spor!

se poate pune si primavara fiecare cum doreste si calculeaza in functie de dorinte si preferinte,
"Avand perioada de vegetatie scurta, facelia poate fi cultivata in miriste dupa culturile ce elibereaza devreme terenul, intre acestea fiind si graul, cultura ce ocupa suprafete mari in tara noastra. Importanta culturilor de facelia semanate esalonat in vara este deosebita asigurand familiilor de albine un cules continuu pana toamna tarziu."
perfect adevarat ce zici.as avea o intrevare.ati fost la cules  pe plantatie de facelia?
am vrut sa pun si eu vreo 25 de arii,dar mi sa spus ca nu are rezultatul scontat.rog cei care au fost sa ne zica si noua cum sta treaba.multumesc

un_escu

Foarte convenabil ,feronerie pt stupi la w.w.w.pap.ro.   Ex :mecanism blocare 2,36 lei;coltar 0,36 lei plus surb lemn necesar montare;surub lemn 20*2,5mm 1000buc 13,09 lei.Preturile contin TVA.Livrarea nu se face ldecat cu factura  la SRL ;PFA; prin Fancurier,plata la primirea coletului.Cererea mea de achizitie produse a fost repede onorata si f.multumit de calitatea lor.

Cubby

La Carrefour Drobeta, zahar Lemarco la punga de plastic e 2.99 lei.

yulian

La Carrefour acelasi zahar Lemarco 2.79 lei/kg. Spor la cumparaturi  :hi:

paul1

Citat din: yulian din Aprilie 17, 2014, 01:35:52 PM
La Carrefour acelasi zahar Lemarco 2.79 lei/kg. Spor la cumparaturi  :hi:
Yulian, multumesc frumos pentru informatie ! Ieri am cumparat de la Carrefour Suceava 100 de kg. la pretul acesta !
Sa traiesti ! :hi:
LE ... sa ne mai tii la curent cu ofertele ! =D>

Hermannstadt

Ieri la Carrefour-Sibiu am cumparat zahar Coronita (ambalat la punga de nailon) la 2.99 kg.

Numai bine!
:hi: :hi: :hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

aditza_71

Alaltaieri la Carrefour Focsani era zahar coronita la 2,79 lei/kg.
Toate cele bune.  :hi:

octav

Am luat miercuri de la Auchan Bacau zahar Diamant cu 2.70 lei
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

aditza_71

E foarte bine ca a scazut pretul la zahar atat de mult.

happy

Zahar la Kaufland Slobozia 2,49lei/kg
Alcool dublu rafinat la 96 grade(pt. protofil)stie cineva la un pret omenesc.
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!