TÂRGUL APICOL IAȘI 2014, Ediția a VI-a, 22-23 MARTIE 2014

Creat de romikele, Martie 06, 2014, 08:25:39 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Prin amabilitatea d-lui dr. vet. Ciocan Sebi, am aflat următoarele:

Târgul se va organiza în Complexul Tudor Vladimirescu, parcarea Facultății de Chimie, vis a vis de Iulius Mall.
Intrarea este liberă!

Programul este :
- sâmbătă 22 martie -
ora 6.00 - accesul comercianților
ora 9.00 - deschiderea oficială
ora 18.00 - închiderea primei zile
ora 19.00 - BALUL APICULTORILOR - Restaurantul Cornelius, 70 RON/persoană

- duminică 23 martie -
ora 8.00 - redeschiderea târgului
ora 9.00 - Simpozion de discuții apicole cu invitați din instituțiile locale (APIA, OARZ, Camera Agricolă ...) - Amfiteatrul Facultății de Chimie
ora 17.00 - închiderea târgului.

Pentru precizări sau modificări de program așteptăm intervenții directe din partea organizatorului, căruia Apiardealul îii dorește succes deplin!  :hi:

bucovineanu

Inseamna ca va fi in aceeasi locatie ca si editiile anterioare.

romikele


stefanescu

O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

janese


ciocansebi

Salutare la prieteni.
Din păcate nu reușeam sa ma loghez, dar am reușit pana la urma.
Mi-e dor de prietenii vechi, si sunt curios de cei noi.
Va astept in" Dulcele târg al Ieșilor"
In zilele de sambata si duminica, la restaurantul de lânga targul expozitional,rest.Cornelius oferă reducere  de 10% la tot ce consumam.Hai sa stabilim o ora pentru o bere,sau un ceai....pentru forumisti.....

Bătrânul

#6
Simbata "stupii batranului" vor fii prezenti la tirgul de la Iasi . Cei 400 stupi comandate sint pregatite le veti putea ridica din tirg . Atentie : In fiecare tirg sintem prezenti NUMAI IN PRIMA ZI a tirgului.  :welcome: :welcome:

evulet78

De ce numai in prima zi? Sambata fiecare are cate ceva de facut pe langa casa. Duminica are timp de umblat prin targuri  :)
miere de albine - Un proiect personal ce poate se va dezvolta.
miere bucovina pe google+
miere bucovina pe facebook

D006

de ce nu te intrebi de ce Blajul se tine mereu joia si vinerea ?

bucovineanu

Pentru ca cei de o anumita religie nu merg sambata la targ.

D006


albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

NiKoN

Fiecare targ se adreseaza in primul rand apicultorilor din zona respectiva, prin urmare respecta cutumele zonei. Iar domnii comercianti nu cred ca se plang...  indiferent de ziua din saptamana, scopul lor este  sa faca bani.
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

uve

Astept cu nerabdare sa revad Iasul. In 79 faceam armata pe aeroportul din Iasi. Doresc succes organizatorilor si-mi doresc sa intalnesc cat mai multi apiardeleni !
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

bucovineanu

Si eu voi fi prezent si sper sa  intalnesc cunostinte mai vechi si alti membri ai forumului pe care ii stiu numai de pe forum? Cine mai vine la targ la Iasi?