Este cumva o noua federatie apicola in formare?

Creat de kiloz, Noiembrie 09, 2013, 06:14:25 PM

« precedentul - următorul »

viorel55

#30
  pharaonu 75 si dragos 2006                                                                                                      Va astept  joi 09-oct,ora 08,30 in fata hotelului iNTERCONTINENTAL ,pentru a participa impreuna la protestul anuntat mai sus !
Altfel...poezie,poezie.... !!!

pharaonu75

Tot poezie este si "initierea de contacte".
Joi, daca timpul este favorabil, am de lucru in stupina. Imi aduce mai multa satisfactie decat plimbatul pe langa Intercontinental.
Il stiu cum arata, am trecut pe langa el ani de zile cand eram in facultate.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

viorel55

   Daca doriti sa sustineti protestul  federatiei ROMAPIS veniti maine la orele 8,30 in fata MINISTERULUI AGRICULTURII SI DEZVOLTARII RURALE
  Comisia de la Primaria Capitalei nu ne-a aprobat sa protestam in fata hotelului Intercontinental pe motiv ca acolo sunt multi provocatori, protestatari de profesie. Asa ca ...asta este !

D006

AR FI BINE SA FACETI SI UN FILM SI SA-L PUNETI PE YOU-TUBE.

viorel55

Citat din: romikele din Noiembrie 10, 2013, 01:04:41 PM
Noua federatie tocmai asta isi propune, sa vina in sprijinul apicultorilor cu fapte, nu cu vorbe.
Pretul la produse va fi cel mai mare de pe piata, odata federatia intrata in OIPA.
Daca vedem peste tot doar hoti si pungasi, mai bine nu iesim din casa.
Facem cate o asociatie la fiecare comuna si vindem gogosi.


Acum un an vorbeati de noua federatie.....
  Care federatie  ???

romikele

Federatia este bine-mersi, nu-i purtati de grija, doar ca ceea ce face in sprijinul membrilor, nu face la televizor.
Intrati in randul membrilor sai si veti vedea ce si cum...  :wink2:

viorel55

        Tocmai de aceea va intrebam, ca vreau sa ader la ea si nu stiu cum se numeste si unde are sediul !!!
         Activeaza cumva in clandestinatate  ???
         Sau cuprinde cumva un grup select de asociatii si nu are acces orice muritor de rand   ??

PACO

Nu putem lasa cozile de topor sa se strecoare intre noi !
  Oare ce pozitie are Romapis faca de declaratiile lui Fetea Ioan ?

romikele

#38
Ca fapt divers, federatia are cam de trei ori mai multi membri ca ROMAPIS-ul.

Am incercat sa aflu ce sunt "neonicele" alea impotriva carora a protestat ROMAPIS-ul, si la o cautare pe Google asta am gasit!
https://www.google.ro/search?q=neonice&biw=1680&bih=912&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=NGY5VIWdKvSS7Aaw1YD4DA&ved=0CDMQsAQ
:uimit: :uimit: :uimit:

Poate se dorea a fi "neonicotinoide"
Adica: https://www.google.ro/search?q=neonice&biw=1680&bih=912&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=NGY5VIWdKvSS7Aaw1YD4DA&ved=0CDMQsAQ#tbm=isch&q=neonicotinoide

viorel55

  1. Care federatie,cum se numeste  ?
   De ce va complaceti  in sustinerea unor nereusite ?

  2. La 06-10-2014,spuneam ceva concret (si corect) asa ca  nu este frumos sa dati o alta interpretare.Sau...strugurii sunt acrii...!!
  Citez: "Veniti joi 09 oct. 2014 orele 8,30 la protestul organizat de FEDERATIA ASOCIATIILOR APICOLE DIN ROMANIA-ROMAPIS-in fata hotelului Intercontinental Bucuresti pentru a ne exprima nemultumirea fata de  MADR care,pentru al doilea an consecutiv ,intentioneaza sa solicite derogare pentru a nu aplica decizia C.E privind interzicerea  pesticidelor neonicotinoide".
  Acest citat este dintr-o postare pe care o gasiti la pagina anterioara(pe acest topic) ;)
  Deci am facut invitatie publica cu 3 zile inainte dar nu a raspuns nimeni...

romikele

Care nereusita, a cui?
Ce a reusit ROMAPIS-ul in lunga sa existenta? Un protest cu 45 de oameni?
E ceva, dar prea putin. Nu aveti cum sa convingeti pe altii atat timp cat unora li s-a interzis dreptul de exprimare.
Nu uitati ca ati sabotat de fiecare data initiativele asociatiei noastre, avand mare grija ca intalnirile sa nu fie statutare (atentie, nu ma refer la persoane, ci la entitate!).
Acreala vine de la metodele comunistoide cu care ati lucrat, nu de la struguri...
Cat timp ROMAPIS e un Eurohonig 2, nu veti avea succese notabile.

viorel55

Citat din: romikele din Noiembrie 09, 2013, 08:07:54 PM
Federatia mai sus amintita are ca sediu localitatea Ciucurova, jud. Tulcea si e proaspata... circa 2 saptamani daca nu ma insel.
Are deja in componenta se pare peste 25 de asociatii si cooperative...



Asa eram informati in urma cu peste 3 ani....Intre timp "prospatura" a disparut,de fapt nici nu se nascuse dar...asa le place unora sa se dea...
Oare cu SAR cum o fi ? Ar trebui sa aratati documentul de inregistrare la judecatorie ca sa inlaturati orice suspiciune.

filip

Acum se incearca o repozitionare la tortul PNA,nimic mai mult.
Problema e cui vinzi regine si material biologic?
Distractia incepe din luna MAI................e bine sa cumparati bilete la spectacol.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele

Citat din: viorel55 din Februarie 22, 2017, 10:50:35 PM
Citat din: romikele din Noiembrie 09, 2013, 08:07:54 PM
Federatia mai sus amintita are ca sediu localitatea Ciucurova, jud. Tulcea si e proaspata... circa 2 saptamani daca nu ma insel.
Are deja in componenta se pare peste 25 de asociatii si cooperative...



Asa eram informati in urma cu peste 3 ani....Intre timp "prospatura" a disparut,de fapt nici nu se nascuse dar...asa le place unora sa se dea...
Oare cu SAR cum o fi ? Ar trebui sa aratati documentul de inregistrare la judecatorie ca sa inlaturati orice suspiciune.
Lasand la o parte faptul ca sunteti suspect de curiosi, va facem hatarul.... speram ca ne veti spune ce va roade de fapt?