La produsele apicole TVA 0%?!!!

Creat de Adrian Vasile, Ianuarie 26, 2014, 10:20:57 PM

« precedentul - următorul »

Adrian Vasile

Ce parere aveti? Un sfert din pretul produselor apicole  este TVA , eu zic ca ar trebui facut ceva in domeniul acesta, in toata Europa TVA-ul la apicole e foarte mic, la noi 24% , ar trebui ca guvernantii nostri sa se gandeasca mai bine la subiectul acesta, de ce sa consumam medicamente cand avem la indemana produsele apicole, care consumate regulat duc la preventia unor afectiuni ale organismului!!

cipik

Asta-i un subiect tabu. Deabia au fost de acord sa scada TVA-ul la paine.
Mai este o problema cu cei care zic ca dintr-un stup se scoate 1000 de euro pe an, in modul asta o sa ia statul 90% si stupari 10%. De bine, de rau este bine, vorba unui prieten.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

Adrian Vasile

Au scazut la paine, acum numai lasa e-urile , e super idee, dar lasa caramelul sa o coloreze in continuare, apicolele sunt alimente pure , poate ar trebui subiectul discutat mai pe larg , poate se sensibilizeaza cineva de la conducere!!!

petru.atudorei

Nu se va sesiza nimeni atat timp cat nu ne strangem mai multi si propunem cu semnaturi acest lucru.
O asociatie poate face o petitie si sa adune semnaturi, alfel nu cred ca ne va baga cineva in seama oricat am discuta aici pe forum acest subiect.