Sfântului Prooroc Ioan

Creat de PARINTELE, Ianuarie 06, 2014, 10:40:37 PM

« precedentul - următorul »

PARINTELE

În aceasta luna, în ziua a saptea, după Botezul Domnului, (Boboteaza) sarbatorim pe  Sfântului Prooroc Ioan, înaintemergatorul si Botezatorul Domnului.
Sfantul Ioan al carui nume il port si il poarta aproape 2 milioane de români, potrivit statisticilor Direcţiei pentru Evidenţa Persoanelor din cadrul Ministerului Afacerilor Interne, este numele cel mai popular in Romania.
Asadar pentru toti care poarta numele Ion, Ioan sau derivate ale acestora (Ioana, Ionel, Ionica, Ionut) va doresc LA MULTI ANI,SANATATE ,VIATA LUNGA SI MULTA FERICIRE
LA MULTI ANI : sampanie: :birthday: : sampanie: : sampanie:




stefan1


  Pentru toti Ionii (pozitivi) si Ioanele:

  LA MULTI ANI FERICITI!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

G. Iulian


SPYKAL

LA MULTI ANI IOANE!!! MULTA SANATATE. FERICIRE SI BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI!  :happy_birthday:  :birthday:  : sampanie:

Marius-ursulakhe


State

La Multi Ani si din partea mea , tuturor Ionilor, Ioanelor, Ioneilor, Ionelelor, Ionicilor !  : sampanie:

tassevasi

  Astazi  fiind o mare  sarbatoare  SF  ION   transmit si eu  tuturor  Ioanelor  si Ionilor stupari , La  multi ani  cu sanatate .

NiKoN

Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

bismark

     LA MULTI ANI,cu sanatate si succes tuturor Ioanelor si Ionilor fie ei pozitivi sau negativi. Cu respect :birthday: : sampanie: : sampanie: %%- :-c
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

apivasmob

La Multi Ani si din partea mea , tuturor Ionilor si Ioanelor .
Sanatate tuturor apicultorilor

romikele

La multi ani tuturor sarbatoritilor zilei!
:birthday: @};- %%- %%- %%- : sampanie: : sampanie: : sampanie: : sampanie: : sampanie:

mihailclaudiu

Un sincer "La Multi Ani!", cu sanatate, impliniri, pace si liniste in suflete! :birthday: : sampanie:

PARINTELE

Mulțumesc mult pentru gândurile bune și urarile trasmise.
Sanatate multa SPYKAL si toate cele bune.
salutari

orbanstefan64


MIHALACHE

LE DORESC CELOR CARE ASI SARBATORESC ZIUA SA FIE SANATOSI FERICITI SI SA AIBA PARTE DE CE ASI DORESC.