Proiect Apicultori Neafiliati

Creat de filip, Decembrie 17, 2013, 09:47:48 AM

« precedentul - următorul »

filip

S-a ajuns aici din lacomia de a acapara unii tot,mergand pana l-a schimbarea legii apiculturii.Ca a iesit altfel decat s-o gandit ei e alta treaba.Potrivit noii legi nu mai exista varianta""exista loc pentru toti sub soare""
Unii trebuie sa dispara prin efectul legii ,pentru ca altii sa formeze un nou monopol.Daca nu ar fi fost banii coanei Europa ,vechea lege ar fi fost buna.
Asta nu e dezvoltarea apiculturii...........
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Mai lasati-o in plm cu legea apiculturii , pe noi ne afecteaza codul fiscal si noul PNA . Mai asteptam surprize de la noul PNDR.
  Legea e buna pentru ca a desfiintat monopolul ACAR !

filip

Pe mine PNA si PNDR ,nu ma afecteaza...........
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Zip2006

Nu mor caii cind vor ciinii ,v-ati bagat cu capul in jug suportati mizeriile incompetentilor si profitorilor.

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

  Ce obligatii sa ai tu cand tu nu produci NIMIC , in fapt nu cred ca ai nici albine .  Tu esti infiltrat pe forumuri de un anumit grup de interese doar pentru a involbura apele.

filip

Eu aveam stupi inainte de fondurile UE.
Deci stai bland,nu tine!
Apropos,daca nu produc NIMIC,vrei sa-ti urez sa ai pe piept aceasta greutate,cat produc eu intr-un an?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

 deci platesti impozit , sau faci evaziune fiscala ?

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Dragos,tocmai faptul punctat de tine mai sus e lupta mea.
Apicultorii care nu au beneficiat de Fonduri UE si PNA sa nu fie in aceiasi oala in Codul Fiscal
Adica daca nu am beneficiat nici la impozitare sa fim pe aceiasi treapta.Pana in prezent ,demersurile sunt favorabile.
Mai ales ca Parlamentul a spus ca Impozitul pe norma de venit se aplica de la 75 fam in sus,iar in PNA beneficiarii unor masuri sunt de la 50 fam in sus
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

ionel07196555

Citat din: dragos2006 din Februarie 01, 2014, 01:43:25 PM
deci platesti impozit , sau faci evaziune fiscala ?
Cam dur in exprimare !
Cu cit ne ingropam in hirtie si birocratie cu atit mai rau
Asta se traduce cam asa:              sint sigur ca sti dar se mai uita
De la a cumpara hirtia care trebue si pina a fi depusa unde trebue
se Cheltue bani si cel mai mult e timpu si nervi ca trebue sa stai cu caciula in mina .
Si pentru ce ?????? {astia mai mici]
Dupa cum arata viata pe zi ce trece cu toata tehnica ne ingropam in hirtoage
Cel mai umilitor lucru e sa cersesti binevointa unui functionar ,
daca il mai si cunosti si sti ca era prostu prostilor in scoala si acum
e ditamai functionaru . 

bio

Citat din: filip din Februarie 01, 2014, 02:00:07 PM
.... e lupta mea.
....

Filip  :bravo:

...azi, esti doar unul din putini, care spun  ceea ce vad ei ca se intimpla .

Pe zi ce trece  vor fi mai multi care vor spune cu glas tare.


Zip2006

Sa traiesti bio ,cum stai cu spatele ???

Aurel


....
[/quote]


Pe zi ce trece  vor fi mai multi care vor spune cu glas tare.
[/quote]
   Bio,sincer mi-as dori sa fie asa, numai ca sistemul are grija si va fi tocmai invers.
   Si chiar daca o vor spune cu glas tare, sau mai putin tare, vor vorbi la bec pentru ca sant prea putini si fara forta.Acum nu mai tine cu logica si puterea de a convinge in scopul unor necesitati comune.Divizarea este la un grad foarte ridicat spre maxim.
Acum totul e pe speculatie si pe interes de grup,casta sau partid si se rasfrange pana la nivel de individ.

dan sebastian

Constiinta unui individ se dobandeste greu. Cea de grup si mai greu, desi poate avem interese comune. Incet, dar sigur vom constientiza candva ca daca merge la multi bine ne va merge bine si noua personal. Criza naste depresie iar progesul bunestarea tuturor.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.