lapte praf degresat

Creat de costy VN 44 ani, Decembrie 03, 2013, 10:56:12 AM

« precedentul - următorul »

gr18yra

Salut!
Am folosit doar miere,faina de soia,drojdie de bere inactivata, protofil si un plic de startovit ...
Acum urmeaza sa vad daca le place...deja am pus o turta la o singura fam.....sa vad cum o ia...daca o ia :)
Am renuntat la virgula laptele praf tocmai din aceste considerente( ba ala nu e bun...ba este dar numai la sac....ba este cam scump)
Asa ca.....sa vedem ce a iesit...
Nu este sarac cine nu are tata, este sarac cine nu are CARTE....

Aurelian A.

Citat din: popik50 din Ianuarie 24, 2014, 10:56:17 PM
Citat din: NiKoN din Ianuarie 21, 2014, 03:45:56 PM
Intre noi fie vorba, cine baga 500 de ron intr-un sac de lapte praf? Incercati sa vindeti in ambalaje mai mici.
Eu am cumparat de la ei si mi-au trimis 5 kg, e drept ca a trebuit sa insist putin. Sub 5 kg nu trimit. Deci mai insistati  :P
Si 5 kg ii mult pentru cei cu stupi mai putini....cata turta,sau mai bine zis pt cati stupi folosesti cele 5 kg? :hi:
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

Marius-ursulakhe

Pai socotiti 150 grame /kg de pasta sau turta

alex_sa

Citat din: MIHAI BALS din Ianuarie 24, 2014, 08:48:34 PM
Citat din: alex_sa din Ianuarie 24, 2014, 02:00:15 PM
as vrea sa folosesc sieu laptele praf in hranirea albinelor , am gasit acest lapte praf .
vreau sa siu daca este bun ,daca amai folosit cineva.va mumtumesc
e bun.
eu l-am folosit in ultimii 3 ani.
salut Mihai daca lai folosit terog spunemi a avut efect ? si cum lai fulosit?Mersi

MIHAI BALS

Citat din: alex_sa din Ianuarie 25, 2014, 04:21:05 PM
Citat din: MIHAI BALS din Ianuarie 24, 2014, 08:48:34 PM
Citat din: alex_sa din Ianuarie 24, 2014, 02:00:15 PM
as vrea sa folosesc sieu laptele praf in hranirea albinelor , am gasit acest lapte praf .
vreau sa siu daca este bun ,daca amai folosit cineva.va mumtumesc
e bun.
eu l-am folosit in ultimii 3 ani.
salut Mihai daca lai folosit terog spunemi a avut efect ? si cum lai fulosit?Mersi
la troc,in vase printre stupi,primavara.
+100 fam iau cam 20-30 kg lapte si drojdie inactivata.
ajuta la cresterea puietului.

alex_sa

Mersi mult Mihai pentru lamuriri ,
pina acuma nu am folosit asaceva ,sau nimic le lasam miere la discretie ,dar anul acesta as vrea sa sadezvolte unpic mai repede .

Fane

va salut, a folosit cineva lapte praf RARAUL de 500 gr  26% grasime,proteine 26 g,glucide 38,5 g si lipide 26g

Fane

va salut, a folosit cineva lapte praf RARAUL de 500 gr  26% grasime,proteine 26 g,glucide 38,5 g si lipide 26g

jean_dobrita

Mergi la un magazin apicol de la tn din zona,e imposibil sa nu aiba...la mn in Gorj au toti comercianti lapte praf degresat special pt albine, faina de soia, drojdie de bere inactiva, bani sa fie..

crisian-nicolae

La noi in zona nu este magazin apicol.

yulian

#40
Citat din: crisian-nicolae din Februarie 10, 2014, 08:41:07 PM
La noi in zona nu este magazin apicol.
Va vand eu. Ce va trebuie? Lapte praf degresat, special pentru albine - 25 lei kg, faina de soia 7.5lei/500gr, drojdie de bere inactiva - 15 lei/kg. Comanda minima 100 lei, transportul inclus. Cate kg doriti din fiecare?  :hi:

Fane

stie cineva daca drojdia de bere furajera este buna pentru albine?

pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

Fane

problema e ca pe eticheta scrie drojdie de bere furajera si este pentru porci, am vorbit cu un reprezentat al firmei care o produce si mi sa spus ca nu este nici o diferenta, se poate folosi fara probleme si la albine dar chestia e ca, nu scrie nicaieri ca e inactiva.

mmacreanu

Citat din: Fane din Februarie 11, 2014, 08:08:19 AM
problema e ca pe eticheta scrie drojdie de bere furajera si este pentru porci, am vorbit cu un reprezentat al firmei care o produce si mi sa spus ca nu este nici o diferenta, se poate folosi fara probleme si la albine dar chestia e ca, nu scrie nicaieri ca e inactiva.

Tot de la producatorul acesta am cumparat si eu, dar am luat Drojdie de bere furajera inactivata ... facuta pentru albine, in loc de porc are o albina in poza si ... acelasi pret recomandat!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.