CE AI FACUT AZI IN STUPINA ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 22, 2013, 11:00:54 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Mult timp (in tinerete) am folosit ca stimulator agenda personala. Scriam zilnic ce trebuie sa fac , si ce am reusit sa fac !!!! Te face sa te straduiesti sa ai ce scrie .  Tu ce ai facut azi in stupina???  :uimit:

joohny


Marius-ursulakhe

Eu azi am modificat 7 podisoare de la inaltimea de de 3,5cm respectiv 4 cm cat aveau inainte la 1,5cm.Numai atat am apucat sa fac azi ca merg la servici

Eduard Rotaru

Afara ploua...lucram intens la confectionarea micronucleelor de imperechere.

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

flamadeezy


NiKoN

Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

bucovineanu

Astazi am facut un tratament cu acid oxalic la stupi. Am facut anterior si cu varachet si au cazut putini paraziti. Odata la cativa ani puneam mavrirol. Anul acesta am folosit oxalic pentru prima data. De acum astept linistit iarna.

Kov iulian

Citat din: bucovineanu din Noiembrie 22, 2013, 05:31:34 PM
Astazi am facut un tratament cu acid oxalic la stupi. Am facut anterior si cu varachet si au cazut putini paraziti. Odata la cativa ani puneam mavrirol. Anul acesta am folosit oxalic pentru prima data. De acum astept linistit iarna.
Ati folosit sub forma de cristale si l-ati sublimat sau ati folosit sub forma lichida?
Daca ati folosit in stare lichida cu ce l-ati aplicat?

MIHALACHE

Euastazi am ancheiat un corp de3/4 si 20 de rame:

bucovineanu

#10
Citat din: Kov iulian din Noiembrie 22, 2013, 06:08:15 PM

Ati folosit sub forma de cristale si l-ati sublimat sau ati folosit sub forma lichida?
Daca ati folosit in stare lichida cu ce l-ati aplicat?
Am folosit solutie de 3,5% aplicata cu seringa pe intervale, in doza de 30-50ml per familie.

crisian-nicolae

azi nimic lucrez pina tirziu,dar miine inchei citiva stupi si tai partile componente pentru rame. :)

Kov iulian


sorinnel

Eu am pregatit componentele pentru 6 funduri av. Zilnic intre 17 si 19 debitez scanduri pentru lazi (de la 8 la 16 sint la servici dupa care la munca :D). De incheiat nu inchei stupii pana la primavara pentru ca ocupa prea mult spatiu incheiati.
Sorin Pop

bucovineanu


Citat din: Kov iulian din Noiembrie 22, 2013, 07:21:15 PM
Cu acul seringi?
Da, un ac mai gros de la veterinari. Aveam si eu impresia ca o sa dureze foarte mult operatia, dar merge destul de repede.