Mâner demontabil pt.transportul stupilor tip APICOTEF

Creat de Apicotef, Noiembrie 21, 2013, 06:08:52 PM

« precedentul - următorul »

ioanardelean55

 Pentru ceice isi fac stupi putini 5=10 e scump dar cu cit creste numaru scade pretu. :nono:

Apicotef

#16
Asa este...dar nu cred ca exista apicultori care sa nu isi mareasca numarul de stupi sau macar sa-si doreasca mai multi. In plus...manerele acestea prezinta si alte avantaje in afara de economii.

In pastoral, nu cred ca exista apicultor care sa nu fi plecat macar 30 min dupa apa proaspata sau tigari ... una e sa ai manere la stupi si in 30 min sa-ti fure 100 de stupi, si alta e sa ii ai dotati cu aceste prinderi si fara manere si sa reuseasca sa-ti fure numai 20.

Cine a fost patit cu furtul stupilor, cred ca intelege. Si intradevar aveti dreptate D-le Ardelean, cu cat ai mai multi stupi cu atat scade pretul/pereche, dar, calculul nu se limiteaza strict aritmetic, si cred ca trebuie facut tinand cont de toate avantajele, si ... sa fim seriosi ... 4 kg de miere salcam ... nu e prea mult nici pt.unul cu 5 stupi (parerea mea, fara suparare).

Cu stima !




pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube


sandupop

Nu trageti!! ...Sunt incepator.


teoalbina

In videoclipul postat se poate vedea si o lisa pentru ridicat si transportat stupii. Puteti confectiona si asa ceva? eventual care ar fi pretul?

Apicotef

Citat din: teoalbina din Iulie 29, 2014, 08:01:59 PM
In videoclipul postat se poate vedea si o lisa pentru ridicat si transportat stupii. Puteti confectiona si asa ceva? eventual care ar fi pretul?
Cea care se vede in videoclip am confectionat-o eu, dupa ce m-am imbolnavit de hernie de disc ridicand la stupi.
Am facut cateva pentru prieteni si apropiati, dar problema e ca implica manopera si timp mult. Bineinteles ca o pot confectiona, daca nu va grabiti si imi acordati timpul necesar. Pt.detalii putem discuta la 0742.411.933. Sanatate !

romikele

Mânerul este foarte robust, iar la stupii cu peretii cu falt, grosi de 3 cm piulita din interior se poate incastra total sau macar partial.
Felicitari!
Legat de lisa, se poate oferi pe MP o oferta de pret?
:hi:

Apicotef

Citat din: romikele din August 01, 2014, 03:18:41 PM
Mânerul este foarte robust, iar la stupii cu peretii cu falt, grosi de 3 cm piulita din interior se poate incastra total sau macar partial.
Felicitari!
Legat de lisa, se poate oferi pe MP o oferta de pret?
:hi:
Va multumesc ! Ma onoreaza parerea dvs.
Discutam pe MP. Cu stima !