Romania, Tara Bogata, Tara Saraca

Creat de petru.atudorei, Septembrie 18, 2013, 11:33:00 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Cand vreodata le-a luat cineva painea din mână americanilor, iar ei au lasat-o asa!
Acea "victorie" a fost doar temporara, pentru presa!
Americanii se vor intoarce, dar de data asta cu lectiile facute (pana acum ne-au considerat niste prosti inapoiati) si, la adapostul represiunilor guvernului asupra populatiei care comenteaza, isi vor umple buzunarele... deseurile si urmarile dezastruoase ne raman noua!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Aurel

      Ceea ce se intampla acum este un razboi sistematic de interese.A inceput demult si nu se va sfarsi niciodata.E lupta de supravetuire care pe care.Nu stiu ce a fost inaite de razboi ca nu am trait si nu pot sa ma pronunt doar din istoria prezentata in fel si chip.Pe timpu lui impuscatu americanii au dus cu noi un razboi al inrformatiilor.Atunci era mai greu de obtinut informatii strategiceAu facut pe dracu in patru si le-au obtinut.Acum a inceput o noua etapa.A valorificarii informatiilor obtinute.Ci ca doar exploreaza.Urmeaza cea a exploatarii propriuzise si pana la urma vom iesi si datori.
     Pentru mine un lucru e destul de clar:   Toporul fara coada ,nu pote taia copacii. La noi cozi de topor sant la tot pasul.

pad3

ce spuneti voi doar orbii nu le mai vad acum. dar le vedem si le inghitim; fiecare dintre noi are un pret, si bogatii si saracii. ceea ce au demonstrat silistenii e ca pretul lor e altul, nu mai sunt prostii europei. as spune ca noua generatie vine in forta cu mentalitatea schimbata, sunt energici si iau initiativa. aceasta e marea premiera care zguduie credinta politicului ca suntem de cumparat cu portocale, mici/bere si scandaluri tv (pana si pe elodia vor trebui s-o ingroape :))
de aceea imi exprim deschis consideratia pt oamenii aia, au constientizat ca valoreaza mai mult; sper sa fie fisura care va demola sistemul si aici nu ma refer la baselu ori la pontos ci la integ sistemul politic, adik sa nu le mai mearga cu teatrul ieftin (asa cum zicea kov, si cum o spun tot mai multi in ultima vreme) ci sa puna osul la treaba, mama lor de SARLATANI ))/
somnul ratiunii naste monstri

bucovineanu



pad3

Citat din: stupar din Octombrie 19, 2013, 07:55:46 PM
http://politicstand.com/scrisoarea-unei-ardelence-catre-romania/

dezbina si condu. deviza clasei conducatoare iar autoarea le face misiunea mai usoara. cel mai simplu mod de a muta atentia de la adevaratele pbl, noi ar trebui de fapt sa ne unim si sa-i obligam sa munceasca in folosul natiei.

e adevarat ca sunt moldovean. din Moldova stimata doamnaardeleanca, dar daca nu-ti ajunge pot sa-ti mai dau din putinul meu. numai nu te lepada
somnul ratiunii naste monstri


stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

   Cum romanii stiu sa-si incurajeze si sa-si promoveze valorile:

          http://acum.tv/articol/9194/
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

oroles

Desi nu  a fost bun la gramatica tin sa precizez că datorită lui Ion Creanga s-a făcut un pas urias in învățământul romanesc. Ion Creanga este autorul primului Abecedar. Pana la Creanga se studia pe Ceaslov.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani