Albinutza

Creat de albinutza, Iulie 26, 2013, 10:51:19 AM

« precedentul - următorul »

albinutza

Va multumesc pentru sustinere si va asigur ca o sa facem tot ce este posibil sa fim cei mai buni. :hi: :i_love_you: :i_love_you: .Sunt mandra ca fac parte din asa o cumunitate frumosa cum e APIARDEALUL  :thanks: :thanks: :yes: :yes: Cat despre poze, sigur o sa va " bombardez " cu multe instantanee din Polonia.
Eu sunt ajutorul de nădejde a tatălui meu ! Si mai nou si PR-ul său.

romikele

Succes si asteptam vesti bune impreuna cu poze frumoase!
:bravo:

orbanstefan64


ves.lucian

  te pup , Albinutza !!!
  si astept noutati de la tine !!!
  si vesti bune despre Polonia !!!
            :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

marian_6777

Albinuta, noi nu avem emotii. Suntem siguri ca te vei descurca de minune. Asteptam vesti de la tine, si fi sigura ca toti v-om tine pumnii stransi pentru tine.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

albinutza

In sfârșit pot sa va scriu si eu, acum am timp, .....sa începem cu Polonia,... fost o experiență unică,  ceva de nedescris , am vazut  cum se face apicultura in tarile vecine si nu numai, echipele tarilor castigatoare a primelor locurile, au școli profesionale si licee de apicultura, ne-am clasat pe locurile 13 - 15, la egalitate cu Anglia si Lituania, fiind prima participare a unei echipe din România este un rezultat bun, zic eu....dar la anul viitor daca participam o sa facem o figura mai frumoasa. Cat despre stupina noastra nu prea am vești bune, la noi dimineața sunt temperaturi si de 6 grade, ploua aproape zilnic, in stupi nu este miere asa ca am dat sirop, speram ca sa se încălzească si sa poata culege si albinutele ceva nectar. In rest sunt bine, acum sunt la bunici, cateva zile, maine ma intorc  la Toplita, pentru ca incepem antrenamentele fiindcă o sa mergem la mare in cantonament cu echipa de volei. Dupa ce ajung acasa o sa va scriu mai mult si o sa atasez si poze din Polonia, ca acum scriu de pe telefon si nu am prea merge netu aici la bunicu...Va pup dulce pe toti.... :i_love_you: :i_love_you: . Pe site-ul Federaţiei ROMAPIS a fost publicat un  comunicat prind olimpiada din Polonia. :hi:
Eu sunt ajutorul de nădejde a tatălui meu ! Si mai nou si PR-ul său.

Kiwi Bee

Felicitari.
Experientza care tia dato aceasta intilnire cu alti apicultori si + 1-2 preiteni noi valoreaza cel mai mult.

Daca nu ai stupi puternici lasai fara caturi.

bismark

    Felicitari Albinutza,dupa cum scrii si te exprimi se pare ca nu frecventezi scoala degeaba.Am impresia ca si scoala iti place tot la fel ca si albinele.Imi place scrisul tau curesiv si inteligent cu corectitudine gramaticala( nu ca altii care nu stiu sa inceapa fraza cu litera mare si sa puna corect liniuta de despartire)Iti urez noi si noi succese(nu sucesuri) in activitatea ta scolara si apicola in care ai foarte multe de invatat de la albine(organizare sociala,intrajutorare la greu,si cresterea familiei)(sa stii ca albinele se ajuta intre ele cind nu au hrana acceptind un furtisag blind, pentru a-si creste puietul).Cu respect @};- %%- :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Hermannstadt

Felicitari si din partea mea si la mai mare pe toate planurile  :bravo:
Asteptam si pozele.

Numai bine!
:hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

albinutza

Nu am mai scris de mult pe forum.. dar am fost cu sufletul aproape de voi :i_love_you: :i_love_you: :i_love_you:.
Sa imi tineti pumnii in zilele urmatoare... in zilele de 15-17 , voi fi la Bucuresti, unde se desfasoară preselectia pentru lotul olimpic, organizata de Federatia ROMAPIS, care va participa la intalnirea tinerilor apicultori organizata de Apimondia in Slovacia. Va tin la curent cu rezultatele.. va pup. :hi: :hi:
Eu sunt ajutorul de nădejde a tatălui meu ! Si mai nou si PR-ul său.

ves.lucian

  Sa te aiba Dumnezeu in paza Lui , Albinutza !!!
                                   :hi: :hi: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

sandupop

Multumesc mult. Ne auzim
Nu trageti!! ...Sunt incepator.