Multimedia plaiere cu browser web

Creat de Kov iulian, Iunie 27, 2013, 07:58:17 AM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Am primit astazi o oferta de pe un magazin online si vreau sa vi-o prezint si voua.

Acest aparat e un fel de hibrid( mai multe in unu) mini pc, multimedia plaier .
Acest aparat  il gasiti aici => http://www.emag.ro/media-player-egreat-fullhd-webbrowser

Iar pe blogul acestui Domn puteti citi despre caracteristicile lui http://tibi78.dyndns.org/egreat-eg-r1-ii-2-media-player-fullhd-acces-internet-web-browser-custom-firmware-mkv-blu-ray-dts-posturi-tv-filme-online-review-test-pareri-opinii-forum/



www.youtube.com/watch?v=RCgn_S_tneo&feature

www.youtube.com/watch?v=UWn-4yiObJY&feature

oroles

Numai uitandu-ma la el nu vad decat tehnologie veche. Practic ce au facut baietii: au luat niste chestii vechi si au facut ceva sa iasa banul. Nu mi-as lua asa ceva nici sa ma impusti. Pot vedea filme pe TV folosind un simplu stick USB. Am DVD player dar nu l-am folosit de 4 ori. :D Asa ca daca mi-a lua unul dinasta l-as folosi tot atat de mult.

Oricum pasionatii de gadgeturi si-l vor procura, bifand pe lista lor inca un dispozitiv. :))
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Porfy66

Si eu mi-am luat asa ceva dar l-am returnat. Merita luat de catre cei ce nu au un SmartTv. Un SmartTv are toate aceste functionalitati si inca mult mai performante..
:qp:

Kov iulian

Citat din: oroles din Iunie 27, 2013, 08:39:41 AM
Pot vedea filme pe TV folosind un simplu stick USB. Am DVD player dar nu l-am folosit de 4 ori.

Este mult mai bine sa urmaresti un film pe DVD plaier sau media plaier, in primul rand consumul de energie electrica e mai mic, apoi nu te mai agaseaza sunetul coolerelor  calculatorului .

Poti urmari in liniste in tihna, e e experienta mult mai buna ca pe pc

oroles

#4
Citat din: Kov iulian din Iunie 27, 2013, 01:53:29 PM
Este mult mai bine sa urmaresti un film pe DVD plaier sau media plaier, in primul rand consumul de energie electrica e mai mic, apoi nu te mai agaseaza sunetul coolerelor  calculatorului .

Poti urmari in liniste in tihna, e e experienta mult mai buna ca pe pc
@Kov iulian, atat media playerul asta cat si DVD playerul au coolere (dovada e in filmuletul tau la 1'07". se vad fantele de la cooler. Daca ti se murdareste de praf se aude si coolerul de la player). E drept ca parca uneori e mai fain sa ai un smart tv si sa vezi filmele favorite la el. Exista insa metode mai simple de a descarca de pe net filmele si a le vedea pe TV. Eu am doua televizoare LED si la ambele pot sa le pun  un stick sau leg tableta la TV prin hdmi (coolerul la asta nu se aude) si vad linistit orice film. Sunt acum tot felul de aplicatii, cu ajutorul tabletei poti transforma TV-ul intr-un smart tv.
Consumerismul asta ne-a facut sa cumparam orice. Din punctul meu de vedere specificatiile mediaplayerului sau ale unor tablete sunt ca ale unui calculator de acum 10 ani si de aceea nu mi-as lua asa ceva. Ca si calitate, componentele sunt net inferioare. Numai uitandu-ma la cum se conecteaza playerul la TV iti dai seama ce calitate are. Pai cum sa mai pui jack-uri pe un asa dispozitiv? Toata lumea stie ca performanta lor este redusa. E tehnologie de 20 de ani. :)
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani