revenirea reginei

Creat de albinuta carina, Mai 22, 2013, 10:24:29 AM

« precedentul - următorul »

albinuta carina

o matcuta intoarsa de la imperechere

albinuta carina

mai am o inregistrare video care incerc sa o pun

albinuta carina

inca o poza

Tamu

Poti sa o pui exact asa cum ai pus poza. Sub forma de fisier care apoi poate fi downloadat ptr. vizionare.
Cred ca stai toata ziulica in stupina de ai reusit sa o surprinzi. :)
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

albinuta carina

asa mi-a fost norocul ca la ora 14 am ajuns de la lucru si am mers sa vad care este miscarea ca stiam ca este ora potrivita si am mai surprins pe una ,au venit catva trantori dupa care regina a aterizat direct in urdinis.
si anul trecut am ajutat pe una sa intre in nucleu

Tamu

Urmele imperecherii nu trebuiau sa fie vizibile? Din cate cunosc (putine ce-i drept) organele trantorului trebuiau sa ramana atasate reginei dupa imperechere. Sau nu a fost satisfacuta si le-a scos afara. :)
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

albinuta carina

pana ce revine inca in zbor se elibereaza de scula trantorului si dupa acea se curata,cu se va vedea in filmare.
mai dureaza putin ca se incarca greu de pe telefon ca nu am la mine cablu de date

albinuta carina


Tamu

Frumos ai reusit s-o surprinzi cum i-si face toaleta. Ar fi interesant daca ai marac-o si s-o urmaresti in continuare in stup pana incepe sa oua.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

albinuta carina

toate le marchez dupa ce depun oua,ele sunt in nuclee de imperechere si dupa care fac nucleu cu ele pentru schimbare in toamna,sunt din prima tranzvazare pe care am facuto.
mai am un filmulet care acuma il pun pe youtub si o sa pun link

Tamu

Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

albinuta carina


albinuta carina


Tamu

Aha, credeam ca undeva pe langa Satu Mare. Ale mele sunt intre Satu Mare si Baia Mare. Ma gandeam ca poate suntem mai aproape. :)
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

albinuta carina

am si la Barsau 25 de famili