Evidenta stupina

Creat de struan, Mai 13, 2013, 03:18:15 PM

« precedentul - următorul »

struan

Un link cu filmulet in care puteti vedea cum imi tin evidenta la stupi cu ajutorul unui soft customizat
https://dl.transfer.ro/EvidentaStupina-transfer_ro-13may-8fdad8.avi
Merge doar cu windows media player

pharaonu75

#1
La mine nu merge filmuletul cu niciun player!

Softul unde poate fi gasit?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

struan

Softul este romanesc si in varianta gratuita merge doar pe sqlite. Eu l-am customizat pe stilul meu de lucru. Suporta customizari de interfata si personalizari de campuri. Lucrez in consultanta IT si am o mica stupina si mi-a venit usor sa fac asta. Practic fiecare ar trebui sa isi faca customizarea in functie de terminologia lui si de stilul sau de lucru. Daca sunteti interesat va pot da un link pentru descarcare si va pot ajuta cu o customizare pentru dvs.

struan

Citat din: pharaonu75 din Mai 13, 2013, 03:24:46 PM
La mine nu merge filmuletul cu niciun player!

Softul unde poate fi gasit?
Nu imi dau seama de ce nu merge. O sa incerc sa fac captura cu alt soft, ca sa puteti vedea cum functioneaza

struan

Poate cineva sa confirme ca filmuletul merge pe windows media player?
Eu folosesc windows 7 si merge fara probleme.

pharaonu75

Softul de evidenta este conceptie proprie?
Am vazut in urma cu vreo 3 ani unul destul de complex, la rusi, insa nu avea decat varianta in limba rusa. Softul se gasea de cumparat.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: struan din Mai 13, 2013, 03:36:11 PM
Poate cineva sa confirme ca filmuletul merge pe windows media player?
Eu folosesc windows 7 si merge fara probleme.

Si eu tot windows 7 folosesc. Probabil este o problema de codec-uri. Nu-l am pe cel folosit de tine la efectuarea capturii video.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

struan

Citat din: pharaonu75 din Mai 13, 2013, 03:38:01 PM
Softul de evidenta este conceptie proprie?
Am vazut in urma cu vreo 3 ani unul destul de complex, la rusi, insa nu avea decat varianta in limba rusa. Softul se gasea de cumparat.
Softul este comercial, produs de o firma romaneasca iar in varianta demo functioneaza doar cu sqlite. In varianta comerciala merge si cu baze de date oracle, microsoft sql si mysql. Permite operarea la distanta. Ca si conceptie este un CRM romanesc. Nu este conceptie proprie, doar personalizarea interfetei si a campurilor este proprie, facuta de mine pentru mine si pentru stilul meu de lucru.

pharaonu75

Unde gasim varianta demo? Sau pe ce personalizata de tine?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

struan

#9
Am voie sa postez o adresa de email la care sa fiu contactat daca sunt persoane interesate? Mi-ar veni mai usor sa administrez mesajele acolo. In plus nu as dori sa se interpreteze ca reclama, dat fiind ca soft-ul este comercial si firma cu care colaborez il distribuie si asigura implementarea si consultanta pentru el.

pharaonu75

Nu avem probleme cu reclama! Poti pune adresa de mail, de site web, fara probleme.
Daca nu se exagereaza si daca promovarea nu este excesiva, totul e ok!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

struan

Citat din: pharaonu75 din Mai 13, 2013, 03:48:32 PM
Unde gasim varianta demo? Sau pe ce personalizata de tine?
Va pot trimite link pentru descarcare pentru varianta demo, dar nu in mod public.

pharaonu75

Trimiteti-mi-l pe PM! Sunt curios sa vad cum lucreaza!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

struan

Citat din: pharaonu75 din Mai 13, 2013, 03:55:47 PM
Nu avem probleme cu reclama! Poti pune adresa de mail, de site web, fara probleme.
Daca nu se exagereaza si daca promovarea nu este excesiva, totul e ok!
Site-ul web al firmei la care sunt partener este www.duocom.ro
Adresa de email la care pot fi contactat de persoanele interesate este [email protected]
Va promit sa fiu cat se poate de prompt in a raspunde eventualelor solicitari.
Va multumesc pentru amabilitate.

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube