Vopsirea centrifugii

Creat de Catalin, Mai 11, 2013, 02:19:58 PM

« precedentul - următorul »

oroles

Citat din: vranceanul din Mai 13, 2013, 03:39:02 PM
Si modelul 4 , din lemn care inca se mai gasesc pe la noi in VN  :hi:

Si la cineva in bacau am mai vazut una din lemn, facuta cred dintr-un butoi.

Cat despre normele UE de folosire a unor medicamente, cred ca sunt pe buna dreptate. Totusi, saptamana trecuta la televizor un exportator de miere din Romania spunea ca mierea se cumpara de la noi vrac si nemtii o ambaleaza si eticheteaza. Mierea noastra e foarte sanatoasa dar am inteles ca ambalatorul neamt ia miere din Romania si din alte tari (inclusiv America de Sud), o amesteca si abia apoi o imbuteliaza. S-ar putea ca maine, poimaine sa gaseasca si urme de cal in miere... Intrebarea fireasca pusa si de procesator "Daca mierea noastra e asa de buna din punctul de vedere al calitatii de ce procesatorul roman primeste acelasi pret ca un procesator care aduce miere mai proasta?" Cum sa amesteci mierea? Asta e cea mai mare prostie.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pharaonu75

Este atat de greu de inteles ca niciodata nu vom fi primiti la "masa bogatilor"?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

JohnSpatari

Domnilor deci care vopsea e mai buna pentru interior ca vreau si eu sa dau o centrifuga.Ma gandesc sa folosesc vopsea pentru vapoare  :roll: sau cum credeti?

jenica67

        Cel mai bine cu produse de vopsire pentru utilaje alimentare. Eu am recomandat spray de reparat vanele, care este o vopsea ce polimerizeaza ca un zmalt.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

RazvanTi

daca ai grund naval DA-I!
am si eu asa ceva (epoxidic din 2 componente care se amesteca)
se face ca sticla dar FOARTE dur. nu mai prinde pe el nimic.
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

jenica67

    Si pe grundul epoxidic prinde foarte bine vopseaua, dar sa fie tot din seria 302 epoxidica si este produsa la noi de Chim Titan. Dar nu este o vopsea alimentara si contine zinc. Dar pe tabla zincata, vopseaua nu prea sta multi ani, se cojeste. O vopsire corecta se face numai pe suprafete poroase, obtinute prin sablare. Vopsirea trebuind sa fie facute in maxim 4 ore dupa sablare si curatirea suprafetei cu un curatitor chimic.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?