Jos

Autor Subiect: furt de familii de albine  (Citit de 11584 ori)

Offline stefan1

• Profesor off-line
  • Great Veteran
  • Mesaje postate: 5883
  • Sibiu - 1953
Re: furt de familii de albine
« Răspuns #30 : Mai 03, 2016, 01:34:45 a.m. »
  Macar ai reusit sa faci niste poze cu stupii aflati la Liebling? Poate si o inregistrare cu primele explicatii date de hoti ar fi fost utile. Am inteles ca ai fost impreuna cu un martor, care probabil nu va minti la proces despre ce a vazut si auzit, dar Justitia noastra si cand prinzi hotul cu mana in buzunarul tau spune ca nu-s suficiente dovezi ca a vrut sa fure! Oricum, mare tupeu au avut hotii aia!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Offline oroles

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 4647
  • Nu mai sunt incepator, asa ca puteti da cu pietre!
« Răspuns #31 : Mai 03, 2016, 10:24:14 a.m. »
  Macar ai reusit sa faci niste poze cu stupii aflati la Liebling? Poate si o inregistrare cu primele explicatii date de hoti ar fi fost utile. Am inteles ca ai fost impreuna cu un martor, care probabil nu va minti la proces despre ce a vazut si auzit, dar Justitia noastra si cand prinzi hotul cu mana in buzunarul tau spune ca nu-s suficiente dovezi ca a vrut sa fure! Oricum, mare tupeu au avut hotii aia!
Era de datoria politiei sa faca planse fotografice. Dlui. Ioan Ardelean ii trebuie un avocat bun. Si eu candva am cerut plansa fotografica, a facut-o si intr-o discutie cu politistul mi s-a spus "Stiti, pe plansa fotografica nu se vede asa de bine." Au aparate de proasta calitate. Daca vrei sa faci o plansa fotografica cu telefonul, iti iese mai bine.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Offline oroles

• Great Veteran
« Răspuns #32 : Mai 17, 2016, 07:02:25 p.m. »
La Pro TV, la stirile de la ora 19:00 stire despre stupi furati. Eu nu stiu cine se mai risca sa ii fure, avand in vedere ca pe vremea asta trebuie sa le dai de mancare sa nu moara. :)

Offline oroles

• Great Veteran
« Răspuns #33 : Mai 17, 2016, 08:22:34 p.m. »

Offline rusu marius mircea

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 196
  • pace- Cluj Napoca
« Răspuns #34 : Mai 18, 2016, 02:53:33 p.m. »
de unde erau romii?

si mie mi-au furat trei stupi din com cojocna jud. cluj, inainte de Pasti>
marius

Offline dinupaltinis

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 193
  • Paltinis,Caras-Severin,48 ani.
« Răspuns #35 : August 02, 2016, 05:59:18 p.m. »
Cuvintele prietenoase sint ca un fagur de miere..(Prov.16.24)

Offline varza

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 50
  • Bihor
« Răspuns #36 : August 14, 2016, 10:22:58 p.m. »
Ceva interesant si util pentru noi ,dar cam scump.
http://secure.mvtrck.com/82459cd9-aec8-47ec-9e3d-c4afbf542bda?age=35-55&sex=male&ad=ad14&source=fb_ads&account=mave&bidType=ocpc

Am vazut asemenea dispozitive la jumate de pret parca. Nu mai tin exact minte pretul dar erau mult mai ieftine . Da se pot pune in stupi si in caz de furt ii gasim f usor.  Le-am vazut acum jumate de an la un prieten la magazin..... aveau la un momendat si dispozitive gps rezistente la apa care ziceau ei ca tine bateria peste 100 zile. Alte detalii nu mai tin minte. Oricum pare  o idee buna. Ca idee se pot gasi si mai ieftine insa trebuie cautat. 

Sus