furt de familii de albine

Creat de davil89, Aprilie 27, 2013, 05:27:49 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

  Macar ai reusit sa faci niste poze cu stupii aflati la Liebling? Poate si o inregistrare cu primele explicatii date de hoti ar fi fost utile. Am inteles ca ai fost impreuna cu un martor, care probabil nu va minti la proces despre ce a vazut si auzit, dar Justitia noastra si cand prinzi hotul cu mana in buzunarul tau spune ca nu-s suficiente dovezi ca a vrut sa fure! Oricum, mare tupeu au avut hotii aia!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

oroles

Citat din: stefan1 din Mai 03, 2016, 01:34:45 AM
  Macar ai reusit sa faci niste poze cu stupii aflati la Liebling? Poate si o inregistrare cu primele explicatii date de hoti ar fi fost utile. Am inteles ca ai fost impreuna cu un martor, care probabil nu va minti la proces despre ce a vazut si auzit, dar Justitia noastra si cand prinzi hotul cu mana in buzunarul tau spune ca nu-s suficiente dovezi ca a vrut sa fure! Oricum, mare tupeu au avut hotii aia!
Era de datoria politiei sa faca planse fotografice. Dlui. Ioan Ardelean ii trebuie un avocat bun. Si eu candva am cerut plansa fotografica, a facut-o si intr-o discutie cu politistul mi s-a spus "Stiti, pe plansa fotografica nu se vede asa de bine." Au aparate de proasta calitate. Daca vrei sa faci o plansa fotografica cu telefonul, iti iese mai bine.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

La Pro TV, la stirile de la ora 19:00 stire despre stupi furati. Eu nu stiu cine se mai risca sa ii fure, avand in vedere ca pe vremea asta trebuie sa le dai de mancare sa nu moara. :)
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

rusu marius mircea

de unde erau romii?

si mie mi-au furat trei stupi din com cojocna jud. cluj, inainte de Pasti>
marius

dinupaltinis

Cuvintele prietenoase sint ca un fagur de miere..(Prov.16.24)

varza

Citat din: dinupaltinis din August 02, 2016, 05:59:18 PM
Ceva interesant si util pentru noi ,dar cam scump.
http://secure.mvtrck.com/82459cd9-aec8-47ec-9e3d-c4afbf542bda?age=35-55&sex=male&ad=ad14&source=fb_ads&account=mave&bidType=ocpc
Am vazut asemenea dispozitive la jumate de pret parca. Nu mai tin exact minte pretul dar erau mult mai ieftine . Da se pot pune in stupi si in caz de furt ii gasim f usor.  Le-am vazut acum jumate de an la un prieten la magazin..... aveau la un momendat si dispozitive gps rezistente la apa care ziceau ei ca tine bateria peste 100 zile. Alte detalii nu mai tin minte. Oricum pare  o idee buna. Ca idee se pot gasi si mai ieftine insa trebuie cautat.