speologie, parapantă, drumeţie de munte

Creat de pardalian, Aprilie 17, 2013, 12:08:40 AM

« precedentul - următorul »

pardalian

Salutare tuturor !
Sunt un pare pasionat si iubitor de natură, practic drumetiile montane ( trekking) si speologia de 4 ani, iar de anul trecut zborul cu parapanta. Iubind florile de piatră ce se dezvoltă în peşteri, care au nevoie de 10 de mii de ani pt a se forma, înălţimile, de unde poţi vedea tot, si distanţele lungi parcurse pe crestele munţilor, am ajuns sa îmi îndrept privirea spre apicultura! Sunt convins ca îmi va dărui aceeaşi senzaţie si satisfacţie cât cele trei sporturi împreună!!
Sănătate numa' bine!

P.S. Vă aştept la o pestereala, un zbor sau pe creasta unui versant !
"...ma intereseaza ce crede lumea despre mine cand raman blocat în WC'u în rest este foarte important doar ce cred eu..."

Kiwi Bee

Poate ne pui si ceva poze. Au trecut multi ani de cind nu am mai facut drumetii prin RO.

pardalian

După data de 25 aprilie când ajung acasă am sa postez ceva poze si filmulete, momentan fiind prin ţări străine. www.speogeoda.ro la secţiunea rapoarte de tură sunt câteva informaţii despre activităţile făcute. Nu vreau sa fac reclamă sitului...dacă e considerată reclamă rog moderatorii sa şteargă mesajul! :)
"...ma intereseaza ce crede lumea despre mine cand raman blocat în WC'u în rest este foarte important doar ce cred eu..."

pardalian

"...ma intereseaza ce crede lumea despre mine cand raman blocat în WC'u în rest este foarte important doar ce cred eu..."

pardalian

Munţii Retezat - Lacul Bucura
"...ma intereseaza ce crede lumea despre mine cand raman blocat în WC'u în rest este foarte important doar ce cred eu..."

pardalian

...ultimul zbor pe acea zi...
"...ma intereseaza ce crede lumea despre mine cand raman blocat în WC'u în rest este foarte important doar ce cred eu..."

uve

Felicitari pardalian si succes in "cariera" apicola ! Am facut si eu parasutism si parca m-ar tenta si parapanta .Limita de varsta banuiesc ca nu exista . Fiecare are o pasarica (sau n-are ?) , un stol , o albinuta sau o regina (descapacitoare nu suna bine), o familie .....
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

pardalian

limita nu este in parapanta...sa te tina picioarele si plamanii sa poti urca la locul de decolare si sa alergi pentru a putea decola !! :D
"...ma intereseaza ce crede lumea despre mine cand raman blocat în WC'u în rest este foarte important doar ce cred eu..."