Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

     Asemenea, SPYCAL ! Ti-am apreciat inspiratia  cand ti-ai ales moto-ul din Minulescu. Este extrem de simplu si pe intelesul tuturor dar din pacate putini il aplica.

bismark

    Capisco, mosule petrecere frumoasa azi. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

bucovineanu

La multi ani si numai buni si multa, multa sanatate si mult spor in toate.

andreiu

          Sa dea Domnul, Vasile, sa reusim si ca indivizi si ca natie, sa progresam si sa ne ridicam acolo unde ne este locul. Multumesc de urare, asisderea si tie ! :hi:

SPYKAL

#1579
Citat din: andreiu din Februarie 10, 2014, 11:41:43 AM
     Asemenea, SPYCAL ! Ti-am apreciat inspiratia  cand ti-ai ales moto-ul din Minulescu. Este extrem de simplu si pe intelesul tuturor dar din pacate putini il aplica.
Din ce a scris Minulescu in acele versuri, eu am facut un mod de viata. Sincer vorbind imi iese tare bine in acest mod.  Dumnezeu sa va tina in palma mainii sale, sustinundu-va in tot ceea ce v-ati propus pe viitor  sa faceti. Cu deosebita stima si respect. La multi ani fericiti incaodata alaturi de cei dragi!!!

Vyktor

La multi ani si multa sanatate mos' Andreiu :happy_birthday:

andreiu

     Multumesc, asemenea, Victor, iti doresc sa se intample ca in timp sa treci si tu bariera si sa devi un mos venerabil, senin si prietenos.

Tamu

La multi ani! Multa sanatate si fericire cat poti duce!  :birthday:   : sampanie:   :happy_birthday:
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

tassevasi

 La  multi ani  d-l  Andrei !!
    Multa  sanatate  si numai bine   dvs  si familiei .

mape 48-petru manea

LA MULTI ANI SI SANATATEEEEEEE![/color][/size]

andreiu

    Tamu, Vasile si Petre, multumesc, sa fiti sanatosi si la punga grosi.  ^:)^ :hi:

Hermannstadt

La Multi Ani, cu sanatate si tot ce va doriti ca ne trebuiti, mos Andreiu !

:birthday: : sampanie: :birthday: : sampanie: :birthday:

Numai bine!
:hi: :hi: :hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

andreiu

         Cu o mica intarziere iti multumesc si tie Alex. Sa traiesti in pace si armonie pana la adanci batraneti!
Am fost doua zile la Dupapiatra. A fost destul de cald, in jur de 15 grade. Alunii sunt infloriti si ieri am vazut ce nu credeam vreodata ca se poate intampla pe 11 februarie : 10 albine cu polen, simultan la o familie buna.
        Iata cum arata cel mai bogat alun din apropierea stupinei, care ieri si azi zumzaia de albine:


andreiu

     Si iata si instantaneul pe scandura de zbor la o lada veche, cu albinutele incarcate cu polen de alun:

Vyktor

Mos'Andreiu cred ca lada asta a prins si razbelu, dar inca rezista. :razz: