Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

De ziua onomastica LA MULTI ANI, multa sanatate si putere de munca.

andreiu

        Dragi colegi, va multumesc tuturor celor ce ati intrat pe acest topic,  pentru urarile transmise cu ocazia sarbatorii de Sf Andrei. Fie ca aceasta minunata zi sa fie pentru toti una a impacarii cu sinele si cu  si ceilalti. Sa incercam sa fim ceva mai blanzi, mai ingaduitori dar practici, sa ne comportam acasa si in societate ca si cu albinele noastre dragi. Fericire si belsug va doresc la toti !!!  : sampanie: : sampanie:  :hi: :hi:

tassevasi

  La  multi ani sf  Andrei !!
  Sanatate si numai bine inca 30 de ani cel putin .
   :hi: :hi: :hi:

andreiu

     La fel iti doresc si tie sf Vasile !!!    Sambata viitoare  voi merge la Bucuresti si-ti voi face o scurta vizita. :hi: :hi:

tassevasi

 :) Credeam ca nu mai mergeti la  Buc , am inteles ,va astept cu placere . :hi: :hi:

ciucur

La multi ani !
Toate cele bune pentru dumneavoastra si familiei dumneavoastra !
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

andreiu

      Va multumesc, asemenea si voua, lupilor tineri ai apiculturii romanesti, Adrian si Ciprian. Sau poate tigrisori ? ...

mape 48-petru manea

LA MULTI ANI SI SANATATE !

andreiu

#1373
        Asisderea Petrica, sa dea Domnul sa ai parte numai de bucurii !
Am urmarit impreuna cu nepoteii parada militara, explicandu-le unde nu intelegeau ce si cum se intampla. Am numarat impreuna cele 21 salve de artilerie.  Ne-am ciondanit putin , ca lui Stefan i-au iesit doar 20 si tinea mortis ca trebuie sa mai dea una.
       A fost intradevar ceva ce merita sa fie vazut. Am scos la vedere cam tot ce avem in materie de aparare. Daca era inspirat raposatul cat a fost in viata sa fie largit si adancit corespunzator Dambovita, scoteam la defilare si fregatele, submarinul si bricul Mircea.

ciucur

Citat din: andreiu din Decembrie 01, 2013, 08:33:52 AM
      Va multumesc, asemenea si voua, lupilor tineri ai apiculturii romanesti, Adrian si Ciprian. Sau poate tigrisori ? ...

Multumesc, nu e cazul la mine.
Asa cum zice si colegul Ciprian, am fost catalogat pinguin.... Da' nu-i bai !
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

andreiu

        Nu va faceti probleme. Personajele care vad doar pinguini pe forum, au grave defectiuni de vedere. Ceva de genul "orbul gainilor" combinata cu superiotita grandilocventa.

Tamu

Cu intarziere, dar mai bine mai tarziu decat deloc, i-ti spun si eu La multi ani! Multa sanatate si fericire alaturi de mult iubita familie.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

andreiu

       Orice gand bun, de oriunde si oricand este binevenit si bine primit. Iti doresc si tie sa ai parte de impliniri pe toate directiile de actiune.

andreiu

       Astazi le-a venit insfarsit vremea si la strugurii atarnati de teava de gaz. I-am lasat intentionat pentru ca atunci cand copiii  vin de la scoala sa aiba la indemana cate un ciorchine. Aceasta vita a rodit abundent iar in vara am omis sa-i scurtez lastarii de rod si strugurii s-au dezvoltat la umbra deasa a frunzisului nerarit. Mi-au cam inghetat degetele la minus 5 grade cand culegeam de zor. Acestia sunt destinati doar pentru suc natural proaspat.

bismark

     Dupa cum  pare a fi un Nohan parfumat (capsunica), am si eu da parfum vinului.Daca il faci must da-l  in fiert la foc si pune-l in sticle de cele cu capac de tabla, pune-l culcat pina a doua zi sub paturi sa se raceasca pina a doua zi.Un sprit de must cu sifon sau apa minerala bate orice suc. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/