Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

         Ionica Olaru, ti-am aruncat momeala. Esti capabil s-o prinzi ? Te incumeti sa musti ? Sau acu, ca te-ai cam fript cu 3/1 ii lasi pe altii sa incerce cu 7/1 ?

Vyktor

Multumesc pentru seminte .Astazi au ajuns si au si fost semanate.
Nota pentru ce o sa iasa o dau la toamna. :thanks:

andreiu

            Cu plaacere. O sa fie asa cum ai dorit. Este un soi de rosii mari, zemoase de culoare rosie si un soi de galbene, de marime medie, zemoase si ceva mai dulci. Sa aveti noroc sa se faca.

andreiu

        Zilele acestea am mai facut ceva miscare in aer liber. La Dupapiatra salcamul inca nu a inflorit. Sursele melifere disponibile deocamdata sunt urzicuta moarta alba, zmeurul si paducelul.

andreiu

        Pe liziera padurii de mesteacan am plantat in urma cu cca 10 ani peste 200 puieti de salcam. Intre timp au crescut dar printre ei s-a dezvoltat un tufaris serios. A venit momentul defrisarii in verde.
     

andreiu

       Am incercat sa pun si poze dar vad ca nu este posibil. Suntem deja in criza de spatiu cibernetic vital ?

romikele

Mai incercati odata, "criza" a fost temporara.

andreiu

Citat din: romikele din Mai 11, 2013, 11:52:29 PM
Mai incercati odata, "criza" a fost temporara.
Am incercat sa pun poza si am primit urmatorul mesaj mesaj: "folderul cu atasamente plin. Contactati admin."

romikele

#368
Trebuie un refresh... apasati tasta F5 si reluati.
Voi face si eu o proba pe topicul meu.

Merge acum!  :hi:

andreiu

       Multumesc Romikele !
Asa arata tufarisul in care erau ascunsi si salcamii mei

andreiu

       Dar mos Andreiu are scule pentu rezolvarea situatiei.

andreiu

      Si s-a inhamat la propriu la motocoasa cu disc si la motoferastrau si  salcamii au iesit la iveala.

andreiu

     La transportul materialului rezultat si asezarea in gramezi s-a ocupat tot un tanar pensionar, Cornel, din Deva. Am facut echipa buna.

andreiu

      Tot in aceasta parcela, am plantat si un rand de castani comestibili obtinuti din castane cumparate. Dupa o dezvoltare foarte lenta, acum se pare ca-si dau drumul.

stefan1

  Omul sfinteste locul. Foarte frumos!!  =D>   ^:)^
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)