ASigurare camion apicol si pavilion

Creat de ilalexandru, Martie 09, 2013, 01:02:34 AM

« precedentul - următorul »

tinumaftei

Citat din: linde din Martie 31, 2016, 11:14:22 PM
Citat din: f_florian din Martie 31, 2016, 10:30:32 PM
Eu am un camion apicol de 19000 to si era asig 54 mil si acum am facut-o cu 25 mil.
Florine   tata,nu trebue poze, noi te credem ce masina ai si cat ai platit,, RCA ul dar da si tu o locatie,strada nr de casa ,,ceva, sa stim si noi cu cine facem targul nu de alta dar oferta aceasta am vazut-o si pe la vecini,si intre noi stupari nu ar trebui sa fie secrete :bzz:
La 19 tone pe 6 luni cea mai buna asigurare nu sare de 1500 de lei. Sigur sunt oferte si cu 8000 lei!!

istodorescu vasile

zilele trecute am achitat RCA la camion apicol de 10 tone, 820 ron pe 6 luni, cu 20 ron mai putin ca anul trecut.

RazvanV71

Citat din: istodorescu vasile din Aprilie 01, 2016, 09:13:31 PM
zilele trecute am achitat RCA la camion apicol de 10 tone, 820 ron pe 6 luni, cu 20 ron mai putin ca anul trecut.

Buna seara, va rog frumos puteti sa imi spuneti si mie unde ati reusit sa faceti aceasta asigurare?
Am un camion cu MMA 18 to, omologat apicol si cea mai buna cotatie de pret de pana acum a fost de aprox 4800 lei/6 luni
Incepem curand mutarile si ma ingrozeste ca voi plati peste 1000 de euro RCA pentru acest camion care probabil va circula vreo 2-3000 de km in urmatoarele 6 luni.
Va multumesc pentru un eventual raspuns
Toate cele bune,
Razvan

istodorescu vasile

eu platesc RCA la un brocher  de asigurari din zona mea, si datorita vechimii de cind am obtinut permisul de conducere,20 de ani, fara evenimente rutiere, obtin diverse bonificatii, astfel am obtinut la societatea de asigurari CARPATICA, la acest camion apicol de 10 tone MMA pe 6 luni 820 ron, chiar mai mic decit anul trecut.ceea ce nu inteleg, este faptul ca pe polita RCA este trecuta suma de 880, iar el mi-a cerut 820 ron. cei 60 ron diferenta banuiesc ca este o parte din comisionul lui, din care a redus, si astfel isi ia comision mai mic, insa vinde mai mult.este o banuiala, fiindca mi-a fost rusine sa intreb , dar atit am platit. daca doriti va pot da numarul de tel al tipului, ii dati datele masinii,si ale soferului, si va poate face o simulare, iar in caz ca va este convenabil va trimite polita oriunde in tara.

RazvanV71

Citat din: istodorescu vasile din Aprilie 03, 2016, 08:34:38 PM
daca doriti va pot da numarul de tel al tipului, ii dati datele masinii,si ale soferului, si va poate face o simulare, iar in caz ca va este convenabil va trimite polita oriunde in tara.

Ar fi minunat daca ati putea sa ma ajutati cu datele de contact are respectivului broker.
Le puteti trimite aici, mesaj privat, sau l adresa mea de mail [email protected]
Va foarte multumesc!

RazvanV71

Citat din: istodorescu vasile din Aprilie 03, 2016, 08:34:38 PM
daca doriti va pot da numarul de tel al tipului, ii dati datele masinii,si ale soferului, si va poate face o simulare, iar in caz ca va este convenabil va trimite polita oriunde in tara.

Da, va rog daca puteti sa imi dati numarul de telefon al persoanei.
Multumesc!


daniel.arad

      Va dau eu un numar de telefon pentru cei care aveti camion apicol, azi am achitat la ce am gasit peste tot pentru un 7500 Kg cea mai ieftina la CNP/ul meu era 624 lei.... azi am facut cu 523 lei deci 100 lei economie.

Telefon 0748138884. Valabil pana in 25 Aprilie. Succes si bafta la rapita, pomi fructiferi...si tot anul.


RazvanV71

Citat din: tinumaftei din Aprilie 01, 2016, 01:56:30 AM
La 19 tone pe 6 luni cea mai buna asigurare nu sare de 1500 de lei.

@tinumaftei, puteti sa ne spuneti unde ati gasit aceasta oferta? :thanks:

tassevasi

 Va informez  ca  puteti  face   asigurarea  (RCA)  la pavilioane  apicole OMOLOGATE  la  pret  redus la jumatate aproape .
Eu am facut  pentru 4 luni  la pretul  de 272,51 lei fata  de 590 cit  spusese  luna trecuta , pentru  camion de  7,5 t , la City Insurance sa

Eugen B

Cum i-ai zis la asigurator?
Eu pe 1 luna am facut cat lam dus la rar.
Sa fac si eu redus. Stiu ca merge 1luna 6 si 12 de 4 nu am mai auzit

tassevasi

 Daca se poate  pe  1 luna   cum  nu se putea  si pe  4 luni , uite foto , oferta  si asigurarea .

Eugen B

ai facut la broker normal, sau cineva mai special.
Eu cand am facut pe o luna am dat 150. La urmatoarea tura o sa mai discut cu el. Daca imi spui date mai exacte poate ma va ajuta si pe mine

Eugen B

Cine mai stia ceva asiguratori ieftini sa puna si nr de telefon.

tassevasi

 Cauta  firma  Cyti in orasul tau si spune-le  ca alte  firme  Cyti Ins.  din alte orase  fac la  jumatate   deoarece  exista  un normativ (protocol)  numai  pt  apicultori .
  Eventual  faci o poza cu  asigurarea  mea si  aratale-o  sa se convinga , oricum ei  stiu  unii de  alti  ca sunt  coordonati de   firma   mare de  asigurari.
  Numai bine .

linde

La Cyti Ins, am platit pe 4 luni la 7,5 t 235 roni.
Masina omologata apicol,luati legatura cu un broker care lucreaza cu Cyti ,este nevoie de copie a carti de indentitate ,care o trimit la firma mama la Buc.unde se aproaba reducerea( brokheri nu sunt incantati de reduceri (scade comisionul)ei sunt tentati ati face asigurare normala ,deci sa ii lamuriti voi pe ei si nu invers)mergeti cu lectia invatata