Rapita

Creat de daniil, Martie 03, 2013, 08:55:48 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Mai sunt 14 zile! Natura poate face multe.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

G. Iulian

Și în județul Galați tot cam în două săptămâni înflorește rapița.  :hi:  :hi:  :hi:

cristipep

Daca se incalzeste mai mult ca sigur intr-o saptamana este inflorita.Dar cum vremea este destul de capricoasa......................

Nelly88

cum separam mierea de salcam de cea de rapita?

Bybi917

Parerea mea este ca se merita sa mergem la rapita dar cred ca anul acesta se va suprapune cu salcanul

dragos1994

Citat din: alexutu din Aprilie 13, 2013, 09:45:10 PM
in zona doljului cred ca in doua saptamani infloreste
in alexandria giurgiu cum este
va multumesc
Intr-o saptamana maxim doua infloreste in zona Alexandriei.

cristipep

Sa o separi??? Eu nu cred ca ai cum.

Citat din: Nelly88 din Aprilie 14, 2013, 10:29:15 AM
cum separam mierea de salcam de cea de rapita?

mape 48-petru manea

cam asa arata rapita pozata ieri

Mechno

Ce parere aveti depre insecticidul CALYPSO si BISCAYA??? A avut cineva problele in urma stropirilor la rapita cu acest gen de insecticide????

4unix

In Braila, Lacu Sarat, rapita are cate 3,4 flori deschise, am verificat in seara asta. Maine vin si cu poze.

pharaonu75

Citat din: Mechno din Aprilie 19, 2013, 02:13:07 PM
Ce parere aveti depre insecticidul CALYPSO si BISCAYA??? A avut cineva problele in urma stropirilor la rapita cu acest gen de insecticide????


Calypso este "prietenos", iar Biscaya este toxic!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

La mine rapita a inceput sa infloreasca -----ieri a tratat-o cu avionul---nu stiu cu ce insecticid

prisecarul

duminica seara sau luni seara voi pleca la rapita.
stupii, remorca(made home) si tragatorul sunt pregatite!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

4unix

Poza promisa, rapita in zona Lacu Sarat , Braila.

marian sima

Nu se suprapune rapita cu salcimul,