dispozitiv de gaurit rame si introdus capse

Creat de uve, Februarie 22, 2013, 05:49:59 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Nu, unul cu stanga, altul cu dreapta si mai fac schimb intre ele din cand in cand sa nu-mi amorteasca...  =))

RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

SPYKAL

Citat din: uve din Mai 04, 2015, 09:29:24 PM
In multe postari sau comentarii la filmulete am specificat faptul ca daca se faloseste dispozitivul pentru insarmare verticala , cuiul nu va strapunge in totalitate leatul superior . Cuiul iese 14 mm din suport deci este fixat si strans in bucsa elastica pe 5,8- 6 mm. Daca am pus cuie (ace rulment) rectificate , mai lungi, ele trebuie sa fie de 22 mm inafara suportului. La aceasta cota acul tinde sa urmeze fibra si nu a dat rezultatele asteptate. Deci recomandarea mea este sa folositi dispozitivul la insarmare verticala doar daca va satisface o gaurire pe o adancime de 14 mm si fixarea capsei, urmand ca perforarea completa sa fie facuta ulterior cu o alta scula. Inca studiez posibilitatea perforarii complete folosind vibratiile de frecventa mai mare. Vedem ce va iesi. Momentan  sunt preocupat de realizarea unui aparat de tratarea varoua (cu fum) cu parametri mult imbunatatiti .
cum as putea intra in posesia ultimului model de dispozitiv de gaurit si introdus capse ? mentionez ca sunt primtre primii care au achizitionat un astfel de dispozitiv ! va multumesc !

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani