Jos

Autor Subiect: Filmulete Stupina Godinesti Gorj  (Citit de 116603 ori)

Offline dan sebastian

• Veteran
  • Mesaje postate: 2438
  • Godinesti - Gorj, Tg. Jiu , 42 ani
    • gorjdan
Re: Filmulete Stupina Godinesti Gorj
« Răspuns #1335 : Decembrie 05, 2017, 03:31:40 p.m. »
Ce font s-a folosit la scriere?
stamp - sablon
0721778887, 0765317313

Offline dan sebastian

• Veteran
  • Mesaje postate: 2438
  • Godinesti - Gorj, Tg. Jiu , 42 ani
    • gorjdan
« Răspuns #1336 : Decembrie 05, 2017, 03:39:00 p.m. »
Domnul Gore ati depus multa munca. Mi se pare mai usor asa. Vopseaua tine, nu o zbor la transport.
Oricum, daca ati decupat cifrele si ati plastifiat apoi, lasand folie pe folie de plastic nu intra apa sau umezeala. Daca ati plastifiat toata hartia A4 si apoi ati decupat nu or sa tina. Stiu, pt. ca am facut pe vremuri, cand inca lucram in design, suporturi pentru paharele de alcool (bere + whiski). Acolo am vazut ce face fata sau nu la umezeala prin plastifiere.
0721778887, 0765317313

Offline romikele

• Great Veteran
  • Mesaje postate: 9097
  • Rm. Sărat - BZ, 60 ani
« Răspuns #1337 : Decembrie 05, 2017, 06:31:35 p.m. »
stamp - sablon
:thanks:

Domnul Gore ati depus multa munca. Mi se pare mai usor asa. Vopseaua tine, nu o zbor la transport.
Oricum, daca ati decupat cifrele si ati plastifiat apoi, lasand folie pe folie de plastic nu intra apa sau umezeala. Daca ati plastifiat toata hartia A4 si apoi ati decupat nu or sa tina. Stiu, pt. ca am facut pe vremuri, cand inca lucram in design, suporturi pentru paharele de alcool (bere + whiski). Acolo am vazut ce face fata sau nu la umezeala prin plastifiere.

Am înțeles că s-a plastifiat șablonul, apoi acesta a fost folosit la vopsirea codului pe stupi.
Cele de mai sus sunt valabile si obligatorii daca se plastifiază coduri printate care apoi se fixează pe cutii , de ex. cu pioneze de tapiserie.

Sus