Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

Closcutz

Bine ca n-ai patit ceva mai grav! Asta-i faroger nu furetto...cu toate ca nici furetto nu este cine stie ce capodopera inginereasca in materie de fiabilitate!

tassevasi

 La  mine  cind  am schimbat  butelia am observat  ca  scapa  destul de tare , nu am mai aprins  si am desurubat filetul capacului  sa  vad de  ce  scapa , si  am observat  ca  din cauza unei  hirtiute  adeziva  pe  care  scria  pretul  nu se  facea etansarea .  Am dezlipit-o  si am rezolvat  problema  , cu o  mare  pierdere   gaz  din butelie .
   Verifica  sa  nu ai  lipit  pretul  chiar  pe locul  unde  inteapa  cuiul .

dan sebastian

Am scapat bine din aceasta experienta. Nu era lipit sus nimic. Vreau o varianta cu insurubare si alt tip de butelie.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Daniel Koblicska Bee


Am si eu un arzator cu butelie care la capat are din plastic un disc care se infileteaza si tine butelia fix ,problema e ca nu reusesti asa de usor sa infiletez si sa tii si butelia fixa,odata am scapata si a inceput sa iasa gaz cu presiune mare de mia inghetat mana,de atunci imi iau masuri de precautie!
Cauta.Nici albina nu gaseste nectar in fiecare floare!<br />                              V.Butulescu

dan sebastian

La aceasta este acelasi principiu. Un cui perforeaza butelia. Eu vreau alt tip de butelie sa montez, prin filet sa mearga gazul, nu prin intepare, un fel de butelie de voiaj mai mica.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

roi_ag

Citat din: dan sebastian din Aprilie 27, 2017, 09:35:31 AM
Eu nu țin albinele pt bani. Le țin de plăcere. Apicultura e clar pe butuci. Vreau să își facă ele suficiente rezerve sa reziste 2 luni până la floarea soarelui. O să trag și ceva miere sa închid gura nevestei și atât.
Cum este după ce ai tras linie?

Cristel

Citat din: dan sebastian din Iunie 23, 2017, 07:07:42 AM
Am avut o problema cu furetto. Cuiul care înțeapă cutia de gaz nu mai funcționează decât când are chef.Din aceasta cauză, gazul a ieșit prin partea inferoară a recipientului din plastic (cel ce se infileteaza) și m-am ars la mana dreapta. Flacăra a avut peste 1 m înălțime. Mă bucur că nu a explodat butelia.
Știe cineva cum as putea să-l repar modificandu-i tipul de alimentare cu gaz, că m-au exasperat buteliile mici.

Sistemul asta de intepare este extrem de periculos! Nu inteleg de ce s-a permis comercializarea acestor arzatoare, cred ca cei de la protectia consumatorului freaca menta degeaba. Efectiv dupa 2 utilizari nu mai ai ce sa faci cu sistemul, e bun de aruncat la cos pentru ca se indoaie tija care inteapa butelia si nici garnitura nu mai face fata, gazul iese liber ca pasarea cerului. Parca ar fi de unica folosinta!  :sad: Ar trebui sa fie un sistem tija de intepare in teava cu guler - garnitura de cauciuc- si sa se gaureasca prin infiletare. Chinezarii super periculoase. Cand am vazut ca iese gazul nu i-am mai dat foc, ma uitam cum se "congeleaza" sistemul de la gazul lichefiat... Nasol este ca are si aprindere piezoelectrica, daca nu iti dai seama ca are scapari te trezesti cu ea ca face poc.
Nu ar strica sa faceti reclamatie pentru produs, efectiv pune in pericol viata.
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Eugen B

Eu am ceva asemanator dar de calitate. De ani de zile le folosesc

MirceaCalin

Dane, să ştii că şi de la tine aşteaptă lumea niscaiva filme noi (restrîngeri, pregătiri de toamnă/iarnă) !
:hi:

dan sebastian

Am fost mai activ pe liveuri. O sa fac duminica un film. Ms. ca mi-ai adus aminte.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

Nu am apucat sa fac video pt ca nu mi-a permis timpul. Duminica am plecat dupa 14 din Tg Jiu. Am facut 3 ore pe drum. Apoi am inceput sa iau caturile. Nu am reusit decat 38 de caturi sa ridic. Seara am adus si caturile si stupii colegului de pastoral acasa la Ciuperceni. Eu a trebuit sa mai fac iar peste 330 km sa iau si restul de caturi (peste 35) a doua noapte. Am mers marti la 3 dimineata acolo, iar de la 6 30 - 9 am am reusit sa le iau. Apoi iar viteza sa ajung acasa la Godinesti si apoi la munca la ora 13. Cu camioneta nu ma pot misca mai repede.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

10 sept 2017
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Aurelian A.

"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga