incepator in apicultura!

Creat de mph, Ianuarie 28, 2013, 07:35:36 PM

« precedentul - următorul »

andrei_georgian

Citat din: mph din Februarie 16, 2015, 08:47:36 PM
1250 de lei mi se pare un pret decent pentru ce "stie" sa faca .
Am vazut intr-un documentar ca foloseau asa ceva pentru a surprinde anumite specii de animale in salbaticie, in special pe timp de noapte
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

mph

Citat din: andrei_georgian din Februarie 16, 2015, 09:43:00 PM
Citat din: mph din Februarie 16, 2015, 08:47:36 PM
1250 de lei mi se pare un pret decent pentru ce "stie" sa faca .
Am vazut intr-un documentar ca foloseau asa ceva pentru a surprinde anumite specii de animale in salbaticie, in special pe timp de noapte
avantajul este ca filmeaza/fotografiaza pe timp de noapte si poate sa trimita instantaneu imaginile si filmele pe o adresa de email sau ca mesaj pe teefon.
Mi se pare extraordinara autonomia pentru functionare.   

RazvanTi

mph nu te supara pe mine dar cu 1250 lei iti faci sistem de supraveghere video in timp real cu 4 camere LEJER!!!
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

MirceaCalin

Citat din: RazvanTi din Februarie 17, 2015, 01:09:28 PM
...cu 1250 lei iti faci sistem de supraveghere video in timp real cu 4 camere LEJER!!!
Aş fi interesat de niscaiva amănunte, dacă se poate !!!

RazvanTi

am in dezvoltare sisteme de genul.... o sa revin cu un pret final si detalii tehnice
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

mph

Citat din: RazvanTi din Februarie 17, 2015, 01:09:28 PM
mph nu te supara pe mine dar cu 1250 lei iti faci sistem de supraveghere video in timp real cu 4 camere LEJER!!!
Este posibil sa ai dreptate. Cele patru camere filmeaza si pe timp de noapte? Pentru supraveghere in timp real ai nevoie de conexiune permanenta la net pe un ip fix, din cate stiu, iar solutia asta se ofera in anumite conditii si nu de catre toti furnizorii de internet iar costurile sunt cam dolofane pentru ip fix raportat la ip dinamic Pentru gospodarie este posibil sa fie mai avantajos un sistem din acela despre care ai scris.
Camera despre care am vorbit eu reprezinta solutia pentru zone in care nu ai cum sa aduci curent electric si pentru locatii care se schimba permanent, cum este cazul pastoralului.

RazvanTi

filmeaza si pe timp de noapte.
ai rabdare si o sa explic
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

mph

La multi ani 2017!
La multi ani si sanatate pentru toti apicultorii forumisti!

mph

De curand am cumparat un ebook reader Kindle Whitepaper cu gandul sa citesc o multime de carti pe care le am salvate in format PDF dar am avut neplacuta surpriza sa constat ca cititul cartilor scanate si salvate in format PDF nu este tocmai confortabil asa ca in cateva zile o voi returna celor de la Amazon. Ideea este ca acum reincep cautarile si am ca optiuni un ebookreader cu dimensiune mai mare(7,8 inch-Kobo Aura One) care momentan are stoc zero sau o tableta de dimensiuni 8-10 inch. Problema tabletelor este aceea ca sunt obositoare pentru ochi iar un ebook reader este o solutie de preferat din cate am comparat.
Voi ce variante  ati gasit pt cititul cartilor scanate ?