cura de miere

Creat de sas angelica, Ianuarie 27, 2013, 05:59:47 PM

« precedentul - următorul »

filip

#15
Mesajde proapis13 » 9 minute în urmă
Ieri am stat de vba la piata cu cativa prieteni mici agicultori cu certificat de producator
Conf cu noua lege NU mai poti vinde in piata daca nu faci dovada ca esti pregatit profesional pt asa ceva
Pregatirea,atestatul se elibereaza de forme asociative,atentie,dupa care mergi si te inregistrezi la Reteaua O.R.C. de unde ti se elibereaza C.U.I.-ul ,adica te autorizezi fiscal de vii P.F.A. sau I.I. dupa caz
Se complica treburile si in agricultura dupa cate am vazut in ordonanta emisa de Ponta si postata de Sorin aici;
http://forum.stuparitul.com/viewtopic.php?f=28&t=3490&start=16#p113843

salve :D
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele

#16
Aberatii... nimeni nu e obligat sa devina PFA, terminati cu prostiile!

Citatpersoane fizice inregistrate fiscal,?
Simpla declaratie complectata la fisc ,ori mai trebuie ceva?

Cam asa ceva... dar sa asteptam normele de aplicare, s-ar putea sa avem surprize.

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

George N

...asa este pe minus nu iesi  (citat din Romikele  :hi: ),aproape ca muncesti degeaba ,dar pe minus nu iesi  :D --CORECT   Cam asa stau lucrurile ! In razboi trebuie sa exite si victime (cei care acceseaza masura 141) . Generalii, coloneii..acceseaza (cu pile binenteles sau alte mijloace ) alte masuri  mai consistente ,cunosc cazuri care nu imi inspira incredere. Cred ca ar fii potrivit pt. cei care au reusit sa acceseze vreo masura sa deschida UN NOU TOPIC care sa sune cam asa" masura 141 pas cu pas probleme si rezolvari." Nu toti din marea familie Apiardeal sunt familiarizati cu birocratia de pe holurile institutiilor de stat sau cu limbajul de lemn de pe diferite declaratii.