Bio apicultorul, imagini

Creat de bio, Ianuarie 15, 2013, 07:16:34 PM

« precedentul - următorul »

Fane

da  chiar bio frumoase imagini am patito si eu dar noroc ca avem 4x4

bio

Citat din: fane din Ianuarie 31, 2013, 06:29:59 PM
da  chiar bio frumoase imagini am patito si eu dar noroc ca avem 4x4
..Sal Fane,..

ai fost in aceea zona.,.?? Cind.?  in ce prioada..?


tassevasi

  Fane citi pui pa remorca  cu 2 axe ,vad ca o tragi cu dacia .?
  Multumesc .

bio

Cu ce prepar pasta .
Utilajul din imagine il folosesc cind prepar cantitate mai mare..Unii il folosesc in constructii eu la prepararea pastei pentru albine..

Inainte cind faceam pasta la mina, aveam probleme mari.. Dupa ce faceam toata ziua la pasta seara nici nu puteam ridica lingura cu ciorba la gura... =)), asa febra faceam la brate..:)


bio

..cind fac cantitati mai mici folosesc..


pharaonu75

Nelule, vad ca trebuie sa trimit mai multi baieti, nu doar 2-3! :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

  :) Hai ca se cunoaste ca ai relatii in panificatie  ori colateral .
  Astia cind au adus noi tehnologii au casat tot ce a fost vechi  si uite asa cine a gindit ca treb la albine sa usureze  munca  s-a dotat .
  Bravo , =D> =D>

bio

#142
Malaxorul l-am luat dupa OKAZII.ro..;....am asteptat un pret bun si am sarit pe utilaj.

Betoniera luata de la BRICOSTORE parca..


tassevasi

Citat din: bio din Ianuarie 31, 2013, 06:48:43 PM
Malaxorul l-am luat dupa OKAZII.ro..;....am asteptat un pret bun si am sarit pe utilaj.


  Nu am folosit  aceasta treaba , dar cum e ,se pune un pret si apoi daca nu se vinde  il sade , e ca la licitatie ?

bio

uneori este cu LICITEAZA..

alteori este pret fix dai ca-l cumperi si ai scapat de concurenta ca dispare oferta.

Am asteptat pina a aparut ceva ieftin si l-am luat in secunda doi..

tassevasi

Citat din: bio din Ianuarie 31, 2013, 07:02:24 PM
alteori este pret fix dai ca-l cumperi si ai scapat de concurenta ca dispare oferta.

  Dai ca-l cumperi si nu-l cumperi?
  Inteleg ca scapi de concurenta ca dispare oferta ,dar in realitate nu-l cumperi decit cind apare acelasi produs  ori altul asemanator la un pret mai mic ?

pharaonu75

Apesi butonul "cumpara" si dispare oferta publica, adica nu o mai vad altii, insa produsul este rezervat pentru tine. Dupa ce iti completezi datele de contact, adresa, produsul iti este trimis prin posta cu plata ramburs. Sunt insa si cazuri cand trebuie sa platesti in avans, la CEC.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

 Da ,da  :) am sa stau numai pe net sa  caut si sa cumpar . :)
  Multumesc.

bio

Citat din: tassevasi din Ianuarie 31, 2013, 07:33:30 PM
Da ,da  :) am sa stau numai pe net sa  caut si sa cumpar . :)
  Multumesc.

Poti trimite mesaj catre cei care vind...
In mesajul care il poti trimite nu ai voie sa i-ti trimiti numarul de telefon pentru a fi contactat de catre vinzator...doar sa ceri detalii legate de acel produs care te intereseaza.
.....In mesajul pe care i-l trimiti cerind detalii,... poti strecura numarul de tel astfel: O sapte 2 sase doi O sase patru cinci noua si respectivul daca este baiat destept te contacteaza te intelegi cu el, el isi retrage de la vinzare lucrul respectiv si continuuati afacerea in particular, Astfel vinzatorul nu mai plateste comision catre siteul OKAZII si ai posibilitatea sa si negociezi in direct cu vinzatorul..


bio

..daca te prind admini de la OKAZII i-ti inchid contul, intii pentrui 7 zile si daca recidivezi definitiv.

Eu am avut pina acum citeva conturi  inchise..:(....cred ca momentan sunt la al patrulea cont .

O noua adresa de email, un nou nik si gata contul.

.....am luat dupa OKAZII diverse scule .

Toate de firma, de la baieti care naiba stie cum le fac rost , de fapt sunt cam sigur cum le fac rost, dar nu-mi pot permite sa dau 6-700  Ron pe o bormasina cu 3 acumulatori "MAKITA 6271 D" care am luat-o dupa OKAZII sub 2 milioane adusa acasa si aproape noua.