Bio apicultorul, imagini

Creat de bio, Ianuarie 15, 2013, 07:16:34 PM

« precedentul - următorul »

bee_lover

E mai bine cu Matizul, nu bate la ochi ca un Mercedes  :wink2:  :hi:

bio

Citat din: bucovineanu din Ianuarie 18, 2013, 05:48:15 PM
Patronii care au un numar asa mare de familii de albine se plimba cu Mercedesul nu cu Matizul.  :smile:
..

...:))..numai "patron" nu sunt..:)..Am ajuns aici deoarece am investit cam tot ce am cistigat numai in albine.


Mi-ar place o masina mai deosebita, dar nu prea as avea ce face cu ea...:(.,,de fapt as avea ca inca mai pot..:)

bio

Citat din: bee_lover din Ianuarie 18, 2013, 07:05:39 PM
E mai bine cu Matizul, nu bate la ochi ca un Mercedes  :wink2:  :hi:

Sal , Bee Lover..

...e bun, foarte bun Matizul pentru apicultura care o fac eu.

..e bun pentru naveta mea zilnica la locul unde am albinele..


bio

...cum mereu am crescut numarul de pavilioane si MAtizul incepe saa nu mai faca fata..:(

..gindindu-ma la viitor mi-am luat inca o masina care ma va ajuta in perioadele cu volum si cantitate mare de marfuri de carat..




jonny_it

Citat din: bio din Ianuarie 18, 2013, 08:20:04 PM
Mi-ar place o masina mai deosebita, dar nu prea as avea ce face cu ea...:(.,,de fapt as avea ca inca mai pot..:)

Te imprumut eu, problema este ca nu am matiz, dar cred ca merge si asta.
Sa nu uiti sa lasi 2 blonde in el cand il returnezi  :rotfl:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=297891936991502&set=a.110101199103911.13593.100003120938496

bio

...aa frumoasa masina Johny..:))..MERCI...MERCII !!...pentru generozitatea ta as vrea sa impartim blondele, daca le-as avea..:)

dar cred ca pentru mine este cam greu de utilizat ..  Sunt cam "plinutz" si m-as chinuii in astfel de masina ..:)

..pentru "plimbare" am acces la ceva cu interior mai inalt..



bio

tractiune 4x4 si ajung oricind la ferma mea care o am undeva la vreo 20 de km de orice urma de civilizatie./.

jonny_it

Citat din: bio din Ianuarie 18, 2013, 08:54:18 PM
...aa frumoasa masina Johny..:))..MERCI...MERCII !!...pentru generozitatea ta as vrea sa impartim blondele, daca le-as avea..:)

dar cred ca pentru mine este cam greu de utilizat ..  Sunt cam "plinutz" si m-as chinuii in astfel de masina ..:)

..pentru "plimbare" am acces la ceva cu interior mai inalt..

Aha aha, spune tot! Ai bagat matiz-ul in gata sa credem ca esti un slabutz! Si tu cand colo esti cu 4x4  :rotfl:

:hi:

bio

Citat din: jonny_it din Ianuarie 18, 2013, 09:27:51 PM
...
Aha aha, spune tot! Ai bagat matiz-ul in gata sa credem ca esti un slabutz! Si tu cand colo esti cu 4x4  :rotfl:

:hi:

..nu este al meu Rover-ul..:(

Este al unui bun amic de al meu si ...citeodata mai ma dau si cu Rover-ul..:))

roi_ag

Are tehnica !Ne-a aratat o flota de pavilioane ,un amarat de matiz,un septar ,alt septar parasit ,
de te intrebai pentru ce munceste omul asta si pune si frisca ,un 4x4 :wink:
Lasa-l usor ca spune tot :nod: :bravo:

bio

Citat din: roi_ag din Ianuarie 18, 2013, 10:09:23 PM
Are tehnica !Ne-a aratat o flota de pavilioane ,un amarat de matiz,un septar ,alt septar parasit ,
de te intrebai pentru ce munceste omul asta si pune si frisca ,un 4x4 :wink:
Lasa-l usor ca spune tot :nod: :bravo:

..nu este al meu Rover-ul..:(..

este al unui bun amic, bun apicultor si el,  si daca am nevoie mi-l m-ai imprumuta. Asa ca intre apicultori.

roi_ag

Anul asta daca nu iti iei unu lasate de stuparit %%- :yes:

bio

Citat din: roi_ag din Ianuarie 18, 2013, 10:18:09 PM
Anul asta daca nu iti iei unu lasate de stuparit %%- :yes:

... daca imi iau unul s-ar putea tot la fel sa ma las de stuparit ca voi avea agenda cam incarcata..

pharaonu75

Citat din: roi_ag din Ianuarie 18, 2013, 10:09:23 PM
...
Lasa-l usor ca spune tot :nod: :bravo:

Imbatranim pana ne arata tot ce are de aratat!
Ceea ce sa vazut pana acum este doar o privire de ansamblu! In detalii, maruntisuri, nu a intrat deloc!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

as mai fi zabovit pe pavilioane asteptind intrebari ..

..sau sa mai spun ce poate am uitat despre constructie, exploatare si interetinere la acest mod de practicare a apiculturii.,.