Inscrier pentru EXCURSIE LA EDY !!!

Creat de Bătrânul, Ianuarie 06, 2013, 03:58:16 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Aici primim inscrieri la excursie cu cortul in Italia in cursul lunii august 2013 ocazie cu care vom petrece citeva zile in stupina lui EDY ! :beer: :beer: :beer: :beer: :new:   Eu sint primul care se inscrie : Peter Janos alias "Batranul" telefon de contact 0732115599  :bzz: :bzz: :bzz:

apivasmob

a doilea eventual Dascalu Vasile  tf 0740018679
Sanatate tuturor apicultorilor

doru AN2

   Cu voia dvs. dar nu cel din urma, ma inscriu cu mare drag pentru aceasta excursie;
             CRETAN  DORU ILIE  0744257772   :hi:

edy

 Deocamdata sunt inscrisi pe lista primii patru apicultori si tin sa va felicit si sper ca lista sa fie cat mai lunga,oricum  aztazi cum va spuneam am vorbit la telefon cu domnul Dan Puisoru presedintele A.C.A. Buzau si va rog ca cei care intentioneaza sa vina la vara sa-mi viziteze azienda va rog sa-l contactati pe domnia sa la telefon sau in privat deoarece dumealui si va ocupa cu formarea respectivei liste.
Va multumesc si va stept cat mai numerosi si dornici de a vedea cat mai multe lucruri interesante !!!
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

stefeug

nu se mai inscrie nimeni? daca raman doar atatia nu e nevoie sa luati corturi!

edy

 Pai dac nu bag si ue vreo poza sau vreun filmulet desigur ca multi s-au descurajat si au dreptate,poate or crede ca cresc crocodili sau elefanti,oricum pana pe la vara mai este ,daca vor fi numai cativa apicultori este bine si asa voi face economie la restaurant.
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

Bătrânul

Citat din: edy din Ianuarie 09, 2013, 11:49:23 AM
Pai dac nu bag si ue vreo poza sau vreun filmulet desigur ca multi s-au descurajat si au dreptate,poate or crede ca cresc crocodili sau elefanti,oricum pana pe la vara mai este ,daca vor fi numai cativa apicultori este bine si asa voi face economie la restaurant.
Sa nu ai impresia ca noi asteptam de la tine sa ne duci la restaurant ( !!!)  ,dar sa nu-ti inchipui ca vom venii mii de km fara sa stim unde si la cine mergem ....   ...
  :wink: :wink:

edy

 Nea Batranul,si m.atale acum,ca doar nu va voi lasa pe vreo tarla sau prin vreo padure si doi stupi amarati voi avea eu sa vii arat,ce naiba!!!
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

vranceanul

Salutare,parca as merge si eu,dar ma tem ca facem drumul doar ca sa vizitam Italia. Pt mine nu e o problema cazarea,masa,transport in IT. am acolo f.multe rude care ma asteapta[fiind anuntati de pe acum],dar ca sa mergi la un NECUNOSCUT e un mare semn de intrbare !?     Nu te supara Edy dar este f. corect ce spun.Au mai patito si altii.  :nono:
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

edy

 Cum ,daca veniti sa vizitati numai Italia nu este si acesta un mare castig? asa vedeti si voi conditiile meteo si de flora originale unde s.a dezvoltat rasa de albine italiana,este ceva,nu???
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

vranceanul

Am avut aceasta ocazie , nu numai Italia ci si Germania,Franta, Spania si acum inspectez Danemarca [urmeaza asta luna viitoare] [ca fapt divers am 3 copii acolo, unul lucreaza la o ferma apicola]
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

edy

 Sa va traiasca copii si va doresc drum bun si sa aveti sa ne povestiti cat mai multe din Danemarca, dar daca tot treceti prin aceasta tara contactati si pe d.ul K. Brandstrup si intrebati si de mine daca ma cunoaste ,si va rog sa-i spuneti ca astept matcile pe care le-am ordinat de la domnia sa cu cele mai bune salutari din partea mea,va multumesc!!!
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

vranceanul

Cu siguranta..asa voi face..multumesc pt rurari :hi:
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

bio

Citat din: Bătrânul din Ianuarie 06, 2013, 03:58:16 PM
Aici primim inscrieri la excursie cu cortul in Italia in cursul lunii august 2013 ocazie cu care vom petrece citeva zile in stupina lui EDY ! ....

Batrinu, daca este ceva serios, ma inscriu si eu....


doru AN2

 Dar ce ....,ai impresia ca e ceva efemer!. EDY e baiat serios si nu este greseala lui daca noi il cautam prin Italia si  el ,poate,sa se afle chiar printre noi. Cea mai sigura posibilitate ,este aceea ,ca atunci cand ajungem in Italia,sa mirosim a fraieri.