Masina de descapacit

Creat de tinumaftei, Decembrie 31, 2012, 12:02:33 AM

« precedentul - următorul »

tinumaftei

Intentionez sa cumpar o masina de descapacit. Eu m-am orientat spre cea produsa de firma APITOTAL. O a doua obtiune ar fi cea automata furnizata de NEKTARKING. Ce opinie aveti?????!

doru AN2

   Acelasi lucru vreau sa fac si eu dar nu pot sa ma hotarasc  la una din cele 2 obtiuni.
   Rugam colegii care au achizitionat asemenea masina,sa ne ajute.
                LA MULTI ANI !

ioanardelean55


Este buna masina de descapacit ,daca ai si masina de stors altfel e mai greu ,am vazut anul trecut la Blaj o satfel de masina combinata ,si descapacitor si storcator SUPER cam scumpa dar merita . %%- @};-

dan motu

care este pretu la ceea de la apitotal

doru AN2

  8800+TVA  24%.  Pret total=10912 RON.

dan motu

multumesc mult domnule Doru,pretul nu ar fi exagerat,are cineva asa ceva sau daca a vazut la cineva in timpul functionarii va rog sa ne dea ceva detalii despre aceasta masina

dan motu


doru AN2

  Piesele in Germania si montata la noi. Cauta saitul APITOTAL si vezi video cum functioneaza.
  E beton dar e si scump.

stefeug

un prieten al meu si-a cumparat de la apitotal si am fost cu el cand a ridicat-o si a facut probele si primit instructiunile de intretinere. masina este realizata la noi in tara din inox (italinox scria pe tipla)  si cu componente electronice nemtesti (dupa spusele producatorului). nu este chiar atat de universala in sensul ca poate descapaci doar ramele cu lungime STAS (cu interiior de 415mm). pentru alte dimensiuni trebuie schimbate cutitele, deci nu se poate ajusta pe lungimea ramei. de asemenea, cutitele sunt vibratoare si neincalzite. dincolo de masina de descapacit, aceasta mai contine in pret si o cuva-stativ in care se aduna descapaceala si se pot si stoca ramele descapacite (nu mai stiu exact cate .. parca vreo 20-30). este o masina semiautomata sau cel putin asa am vazut-o eu pe cea cumparata si nu stiu daca are si un modul full automat. ramele se introduc in partea superioara si se extrag tot pe acolo (fata de alte modele la care pot sa "cada" direct in cuva.

am vazut pe net si alte masini de descapacit (unii spun ca ar fi copii ale celei de la Apitotal) la jumatate de pret sau cu unele imbunatiri (gen cutite incalzite sau automatizare).

un link la ceva similar cu ceea ce a vazut dl Ioan Ardelean?

dan motu

prietenul dumneavoastra a folosito?este multumit de ia

doru AN2

    Priveste si la aceea de la NEKTAR KING

stefeug

Citat din: dan motu din Ianuarie 04, 2013, 05:02:53 PM
prietenul dumneavoastra a folosito?este multumit de ia
n-a folosit-o ca abia a cumparat-o in toamna, dar a :-*azut-o in actiune in alta parte. o comandase cu trei ani in urma, avand si o relatie cu firma respectiva. mai foloseste o centrifuga de la ei de vreo 10 ani si e multumit.
eu am vazut-o in probe si demonstratii si nu m-a inspirat asa de tare.

dan motu

asi indrazni sa va cer parerea,care din cate ati vazut ar fi mai buna ,avand in vedere ca fac pastoral cu vreo 200 de familii,va mutumesc anticipat

PACO

exagerat de scumpa pt.ce stie sa faca.