Salutari din Salaj

Creat de alynn, Decembrie 27, 2012, 10:03:41 AM

« precedentul - următorul »

alynn

Buna,ma numesc Alin,sunt din jud. Salaj,am 24 de ani,casatorit. Am intrat pe acest forum deoarece momentan vreau sa ma informez, ca apoi,dupa ce acumulez un minim de cunostinte in acest domeniu sa ma pot ocupa cum trebuie de viitorii mei stupi. Asta bineinteles daca nu o sa fiu descurajat in aceasta perioada de documentare.
Si, cum sunt nou pe forum,habar nu am de unde sa ma apuc de citit,am vazut ca sunt unele informatii din 2009,nu stiu daca e bine sa le citesc, banuiesc ca pana in prezent s-au mai schimbat lucrurile,asa ca as prefera,daca nu e prea mult,sa-mi spuneti aici(sau sa-mi dati link catre topicurile importante ce trebuie sa le citesc) cam de ce sa ma apuc. Va multumesc!

mape 48-petru manea

Bine ai venit in familia Apiardeal !
In subsolul pagini ai Bibliografia unde gasesti multe informatii utile
In forum gasesti multe discutii si contraziceri in functie de locatia fiecaruia  :hi: :hi: :hi:

alynn

Merci! am intrat la bibliografie,dar am gasit doar titluri de carti si autori,de unde as putea sa fac rost de acele carti?Nu le are cineva sa mi le trimita pe email?

bucovineanu

Bun venit si mult succes. Orice informatie despre albine este utila si merita citita, chiar si cele de acum 50 de ani. Pe forum exista o biblioteca unde se afla foarte multe carti de apicultura.. Trimite mesaj privat unuia dintre moderatori si iti va spune cum poti ajunge la ele.

barabasl

Bine ai venit pe forum ! - si din partea unui incepator

E bine sa te informezi, sa inveti teoretic inainte de a incepe ceva practic,... dar simt un pic de nehotarire in tine.

Citat din: alynn din Decembrie 27, 2012, 10:03:41 AM
Asta bineinteles daca nu o sa fiu descurajat in aceasta perioada de documentare.

Fii hotarit!
Succes!

alynn

Multumesc inca odata. Sunt inca nehotarat deoarece nu stiu exact la ce sa ma astept,dar o sa ma documentez sa vad exact cum sta treaba in apicultura si voi lua o decizie,daca sa ma apuc si eu sau ba. Momentan nu e nimica sa ma descurajeze,sa vedem in timp ce acumulez cunostinte daca voi fi descurajat.

cazacu marius

Salut si bine ai venit printre noi.Si eu sunt incepator,si iti spun sincer ca daca incepi o sa prinzi repede drag de ele!!! :hi: :beer: :hi:
macin-Tulcea

bee_lover

Bine ai venit, odata ce prinzi drag de ele cu greu mai renunti.  :hi:

orbanstefan64


cornelioandanciu

Daca nu o sa fii descurajat? :rotfl:Bineinteles ca o sa fii si descurajat! :yes: Pai crezi ca intri intr-o zona cu domnisoare? =)) Apicultura e grea, eu o fac doar la nivel de hobby, e grea si costisitoare. Da de ce vrei sa faci apicultura? :uimit:
      Mult succes, in primul an incepe cu un stup., maxim doi.Dupa ce i-ai trecut de prima iarna o sa prinzi mai mult curaj.Hai, ca nu-i chiar asa de greu! :hi:
Va salut.

Liviu.gh

Cel mai sigur este sa te indragostesti lulea de aceste fiinte.
Ca in orice, daca nu investesti si putin suflet nu ai cum sa ai performante !
Cel putin asa mi s-a intimplat mie...
...fara dragoste nimic nu e...

dorindafi

bun venit aline   :hi:
atunci cand consideri ca-tzi va fi greu, sa-ntrebi shi nu vei pierde  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

silviu

Bun venit pe forum.Incearca cu 1-3-5 stupi,cati iti permiti dar nu spera la satisfactii financiare rapide.la satisfactii morale da!Si la esecuri la fel! Dar daca ai vointa si dragoste cred ca vei reusi.Asa ma incurajez si pe mie.Si eu sunt incepator,si imi pare rau ca am amanat 24 dee ani decizia de a debuta in apicultura.
                     Cu stima,
                                Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

Mihai Sergiu

Salut vad ca impartim aceleasi meleaguri, daca te pot ajuta cu ceva prv me:)
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!