Lift apicol

Creat de tassevasi, Decembrie 23, 2012, 07:33:07 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi


tassevasi


tatar ady

Acum lucrez la o macara apicola.o sa pun niste poze cu ce iese. :bzz:

stefan1

  Bun venit pe Forum, Ady!
  Asteptam pozele.  :razz:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

tatar ady

Aceasta este liftul meu apicol,inca este in faza de constructie,mai trebuie sa-i pun rotile,dar in rest mecanismul de ridicat si stans functioneaza. :yes:

tatar ady

Am reusit sa termin liftul meu apicol dupa trei saptamani de lucru,vizionat zeci de filmulete pe net,o groaza de modificari,ajustari,nervi.ESTE GATA :yes: :yes: : sampanie:

tassevasi

  Bravo  domnule , sa-l folosesti  cit mai mult si bine . =D> =D>
    :)  Ai sa primesti acum comenzi ,ia sa vezi.

tatar ady

Multumesc mult.Am pus o persoana de 90 KG pe stup ca sa vad daca tin bratele de strangere si daca se poate da usor la manivela de ridicat.Merge f usor si este f manevrabil pana si o femeie poate sa duca cu el un stup cu 2-3 caturi pline.

romikele

Felicitări, să-l folosiți sănătos!!!  :bravo: =D>

tatar ady

Alta poza in actiune  :hi: :hi:

RazvanTi

si acum trebuie sa construiesti o macara sa incarci apiliftul in masina de transport  :P
cate kile are?
de curiozitate...
mi se pare ca e cam mult fier totusi...
oricum, felicitari!
eu ma chinui sa ma apuc sa-mi fac unul de vre-o 3 luni...
abia am apucat sa cumpar rotile pana acum  :nebun:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

pharaonu75

Pana la pensie il finalizezi! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tatar ady

Inseamna ca ai avansat mult :P vorba lui  pharaonu75 pana la pensie tot termini :rotfl:
Nu este greu si este f usor de folosit poti ridica si transporta cu el un stup cu 3-4 caturi pline linistit,ceea ce nu poti face tu singur,poate  doua persoane pot duce cu greu o asemenea incarcatura.

tatar ady


Uitativa ce usor se face treaba cu liftul acesta, nu-ti rupi spatele  si nici nu ai nevoie de ajutor.

APILIFT MASTER

Am vazut un filmulet pe youtube cu un  batranel  ce ridica si transporta un stup cu o groaza de caturi,se juca batranelu cu ele zici ca era la plimbare si el era vai de capu lui.O sa-l caut si o sa-l pun sa vedeti.

RazvanTi

Nu ai fost atent!
deci inca o data:
"si acum trebuie sa construiesti o macara sa incarci apiliftul in masina de transport 
cate kile are?
de curiozitate..."

eu nu am contestat lucrul cu utilajul in sine... sunt FERM convins ca te joci cu stupii.
de-aia de fapt vreau si eu sa-mi fac.
eu contest incarcarea lui, fizic, in remorca sa pleci cu el in pastoral pentru a-l folosi acolo la "jonglat" cu stupii... aici e buba si despre asta era intrebarea  :hi:

si ca o paranteza: stupii lui nenea din filmul pus de tine is din poliuretan si de-aia se joaca asa de usor cu ei  :cool:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro