Cine are experienta?Rafturi culisante.

Creat de johnysibiu, Decembrie 08, 2012, 01:27:48 PM

« precedentul - următorul »

delorin I

Probabil piata pentru asa ceva este destul de mare si de buna....din ce am vazut la Botosani daca vii cu remorca o faci pavilion cu 5000 Ron! DEci cumva ar fi mai rentabil...ramane doar sa gasdim niste scheme si desene despre cum se construiesc..desi culisarea asta nu cred ac e mare lucru incat sa incarce totusi nota tat de mult....poate doar ca remorcile sunt ..NOI!

johnysibiu

Microbus am, intra 30 de familii, dar si sanatatea mea are un pret. Acum l-am amenajat ca rulota si spatiu de extras. Vreau sa amplasez stupii pe remorca si sa nu mai ridic la ei.

cipriene

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 12, 2012, 10:08:15 AM
Cele doua rafturi de pe centru se pot trage unul in fata remorcii iar celalalt in spate. Astfel elimini problema cu lipsa spatiului de lucru in spatele acestor rafturi. Remorca din imagine este vanduta de cei de la Euroservice





Colegul Cipriene, la pavilionul sau, trage ambele rafturi in partea din spate, dupa care acestea culiseaza pe niste sine si sunt impinse in lateral, pana la linia stupilor de pe pavilion!
Imi pare rau ca nu am poze ca sa va arat, insa poate ne arata el!

Dupa sărbători o  sa fac un filmuleţ cu pavilionul si o să-postez. I sa-l rog si pe Dan sa ma ajute  ^:)^
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

johnysibiu


johnysibiu


RazvanTi

se pare ca trebuie sa ma duc eu peste el ca am mai fost o data cu el si cu dan dar nu am putut intra in curtea unde e pavilionul (era weekend)
si eu sunt DIRECT interesat sa vad "live" acest sistem desi mi s-a explicat si am inteles cum e facut.
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

tdragos79

Cand o sa fac aceasta modificare platformei auto cu care imi plimb stupii o sa folosesc cornier  sa fac pista pe platforma si role la rafturile culisante. O sa fac un sistem simplu ca la portile culisante.

cipriene

Citat din: RazvanTi din Februarie 10, 2013, 07:06:57 PM
se pare ca trebuie sa ma duc eu peste el ca am mai fost o data cu el si cu dan dar nu am putut intra in curtea unde e pavilionul (era weekend)
si eu sunt DIRECT interesat sa vad "live" acest sistem desi mi s-a explicat si am inteles cum e facut.

razvane, hai sa o facem saptamana asta.
iau eu camera ca sa filmam/pozam pavilionul, ok.
imi cer scuze ca nu am facut treaba asta pana acum, dar efectiv nu am avut timp  :nono:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

RazvanTi

lasa-mi nr de tel pe privat si te sun eu cand pot veni acolo ;)
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

cipriene

Citat din: johnysibiu din Februarie 10, 2013, 03:55:39 PM
Ceva noutati?
gata johny,
uite si ceva poze:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

cipriene

inca
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

johnysibiu

Raman indatorat pentru sugestii.  Adica , ti stupii in pavilion si la locul faptei se culiseaza in afara?

cipriene

nu ai pentru ce. macar sa-ti foloseasca  :wink:
exact, vezi ca am facut si un filmulet unde se vede mai bine pavilionul. cauta pe forum PAVILIONUL MEU, UN PIC ALTFEL  :hi:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

johnysibiu

"Pohta ce-am pohtit-o"

johnysibiu

Si din fata...